Vitrin Dekorasyonu

Vitrin Dekorasyonu

Vitrin Dekorasyonu Hakkında

Vitrin dekorasyonu satış ve pazarlama tekniklerini oldukça etkileyen bir kavram olup, ev eşyaları, butik, çocuk giyim mağazaları, erkek giyim mağazaları, kitapçı-kırtasiye, hediyelik eşya, bijuteri, manifaturacı, ayakkabı mağazası, oyuncakçı, çeyiz mağazası, elektronik eşyalar satan mağazalar, tuhafiye dükkanı gibi çok çeşitlilik gösteren ürün tarzlarına göre de oldukça farklı mağaza vitrini meydana getirme durumu doğmaktadır. Vitrin dekorasyonunuzu belirli gün ve özel gün konseptlerine göre, çeşitli fonlar, aydınlatmalar ve her türden aksesuar ve objeler kullanarak tasarlayabilirsiniz. Sizlere bu konuda yardımcı olmak adına birkaç vitrin dekorasyonu fikri vermek istedik.

Vitrin Dekorasyonu

Vitrin Dekorasyonu

Örneğin önümüzdeki aylarda ilkbahar sezonuna giriş yapacağız. Sizde yeni bir mağaza açacaksanız şayet, veyahut ta mağazanızın vitrinini restore etmeyi planlıyorsanız, ilkbahar konsepti seçerek bunu uygulayabilirsiniz. k bahar aylarında güneş parıldayan ışıklarını göstereceğinden, vitrininizde güneşi simgeleyen parlak objeler, örneğin gold metalden ya da payet kaplanmış güneş formu verilmiş bir tasarım objesinden faydalanabilirsiniz. Yanı sıra yen. Yen. Bahar çiçekleri açmış bir ağaç yerleştirebilirsiniz. Hatta altına bir bank, üzerine de giydirdiğiniz mankenlerden oturan insanları sergileyebilirsiniz. Mankenlerinizi giydirirken, güneşin ilgili aksesuarlarından bol-bol faydalanabilirsiniz. Örneğin güneç gözlükleri, şapkalar, fularlar, sonbahar şalları ve pardösüleriyle de mankenlerinizi giydirebilirsiniz. Yine başka bir ilkbahar konseptinde de, ekru zemin üzerine, yeşil yapraklar, sarıçiçeklerin çizildiği bir arka fonu hazırlayarak, mankenleri önüne dizebilirsiniz.

Başka bir konseptte de örneğin uzun renkli balonları yada renkli bantları iç içe geçirerek, vitrin etrafında gökkuşağına benzeyen bir çerçeve yaparak, ürünlerinizden kreatif bir parçayı mankeninize giydirerek, bu gökkuşağı çerçevesinin içine oturtabilirsiniz. Bir başka vitrin tasarımında, boş çerçevelerden faydalanarak, farklı bir konsept hazırlayabilirsiniz. Ortaya geniş gold boş bir çerçeve yerleştirerek giydirdiğiniz bir mankeni içine yerleştirebilirsiniz. Yanı sıra kabartma tuğlalar ya da onun yerine tuğla efektli duvar kağıtlarından yararlanarak, vitrininizde eski bir yapı, örneğin han kapısı, han görüntüsü yaratarak, yanı sıra iyi de bir gizli aydınlatmayla hediye eşya dükkanı, ya da kırtasiye mağazası vitrinin tasarlayabilirsiniz. Yine farklı bir fikir olarak: vitrininize sarkıtlı karpuz lambalar koyarak, ortaya büyük şeffaf plastik bir sarkıtlı fanusun içine kreasyon bir parça kıyafet yerleştirebilirsiniz.

No Comments Yet.

Leave a comment