Vitrin Dekor Malzemeleri

Vitrin Dekor Malzemeleri

Mağazaların başarı anahtarlarından biri vitrinlerdir. Vitrin görüntüsü ile ya müşterileri içeri davet eder ya da onları sizden uzaklaştırır. Vitrin dekor malzemeleri vitrinlerin düzenlenmesinde vazgeçilmezlerdendir. Siz dekor için bir kez para ödersiniz, o sizin için aylar boyunca para kazandırır. Bu marketing prensiplerinden en önemlisinden biri.

Vitrin dekor malzemelerinden biri cam duvardır. Mağaza ve vitrin arasında yerleştirilen cam duvar müşterileri onlar daha içeriye girmeden onları içeriye davet etmiş oluyor. Mağazanız böylece potansiyel müşterilerini kazanıyor.

TOMMY LİFE MERTER-1 (16)

Vitrinler aynı zamanda kapalı veya yarı kapalı olarak düzenlenebilir. Kapalı vitrinler mevsimine göre mağazada sergilenen ürünlerin konseptine göre dekore edilir. Örneğin kış aylarında dekorasyon için kar tanecikleri, yılbaşına özel malzemeler, süs dekor malzemeleri kullanılabilir.

 

Dekor için vitrin büyüklüğü kesinlikle göz ardı edilmemelidir. Küçük vitrinlerde büyük ebatlı dekor malzemeleri veya büyük vitrinlerde narin, küçük malzemeler kullanılması yapılan yanlışlardandır. Kullanılacak dekor malzemeleri tam veya kısmen bile olsa mağazanızda satılan ürünleri yansıtmalı. Mağazanızla alakası olmayan dekorasyon ne kadar güzel ve zevkli olsa bile müşterilerinizi yanıltabilir.

 

Vitrin dekorasyonu için en sık kullanılan malzemeler arasında en önemli olan aydınlatma sistemi-ışıklar, giysi mağazaları için cansız mankenlerdir. Aşırı parlak aydınlatma sistemi genelde kuyumcu mağazaları için vazgeçilmezlerden sayılır. Eğer özellikle sergilenmesini istediğiniz ürün varsa ışıkları direkt onun üzerine yerleştirerek vitrini tasarlayabilirsiniz.

 

Diğer sık kullanılan dekor malzemeleri dekoratif aynalardır. Küçük vitrinler için olmazsa olmazlardandır aynalar. Görünüm olarak size mekân büyüklüğü sağlar, kullanılacak aydınlatmanı ikiye katlar. Çocuk giyim mağazaları için vitrinlerinizde çocukları yansıtan malzemeler kullanılması tavsiye olunur. Genelde bu gibi mağazaların vitrinleri cansız çocuk mankenleri ile donatılır. Fakat sıradan olmaması için vitrin camlarında çizgi film kahramanlarının resimlerini yapıştırabilir veya oyuncaklar kullanabilirsiniz. Çocuklara özel mağaza vitrinlerinde kesinlikle koyu renk dekor malzemeleri kullanılmamalı. Mat, koyu renkler içeren dekor malzemeleri iç çamaşırı satılan mağazalar için ideal seçim olabilir.

 

Bazı mağazalarda vitrin olmaz, fakat bu dekor kullanılması gerekmez anlamına gelmez. Bu gibi mağazalarda vitrin dekor malzemesi olarak mağazanızı yansıtan tabelalar kullanılabilir. Dış taraftan kullanacağınız bu malzemeler üzerine indirimler, yeni ürünlerin bilgileri yazılabilir.

 

No Comments Yet.

Leave a comment