Uygun Fiyata Mağaza Dekorasyonunun Zararları!

Uygun Fiyata Mağaza Dekorasyonunun Zararları!

Kuracağınız mağaza maliyetlerini herkes gibi sizde düşük tutmak isteyebilirsiniz. Bu konuda sizinle anlaşma sağlamaya çalışan herkes, çok cüzi fiyatlardan iyi bir dekorasyon meydana getireceğini söyler. Ancak uygun fiyat tekliflerini miktarına bakılarak mağazanızın doğru bir adres olmayacağını söyleyebilmek mümkündür. Çünkü mağazacılıkta görsel satış kavramının ifade etmiş olduğu anlam post-modern bir görünüme sahip olunmasıdır. Bunun mümkün olabilmesi içinse biraz kesenin ağzını açmak gerekir. Eğer ki uygun fiyat olayına takılıp kalırsanız, mağazanızın müşteri çekebilmesi zor olabilir.

TOMMY LİFE MERTER-1 (63)

Neden peki?

Uygun fiyatla dekore edilen mağazalarda kullanılacak malzemelerin kalitesini araştırmak gerekir. eğer ki sunta veya suntalam tarzındaki raf sistemleri veya teşhir sistemleriyle mağazanız dekore edildiyse, istenilen atmosferin sağlanması mümkün değildir. Üstelik bu tip malzemeler kullanılarak imal edilen her şeyin görüntüsü güzel olsa da, kullanıldıkça zarar görecek olduklarında ileride ekstra masraflar çıkmasına nende olacaklardır.

Bunun yanı sıra, çabucak deformasyona uğrayacak olan ekipmanlar müşteriler tarafından fark edildiğinde mağazanız hakkında olumsuz düşünceler ve algılar oluşacaktır. Buda imaj ve prestijinizi kaybetmeniz anlamına geliyor. Tüm bunların sonucunda iflasa kadar varabilen bir süreç yaşanabilir. Yani uygun fiyata getirmek istediğiniz mağaza, elinizde kalacak.

Modernlikten vazgeçmeyin

Modern bir mağaza dekorasyonu için en uygun fiyatları veren iç mimarlık şirketleriyle anlaşmak gerekir. Birkaç tane firmayla görüşerek, sunmuş oldukları fiyatlar arasında etrcihinizi yapabilirsiniz. Ödeme konusunda sağladıkları kolaylıklara göre de anlaşma sağlayabilirsiniz. Tüm bunların sonucunda modern bir mağaza kavuşacak olmanız, iflas gibi bir durumla karşılaşmanızı önler. Müşterilerin sizinle diyalog kurmasını, mağazanızdan güzel geri dönüşler almanızı ve sadık bir müşteri kitlesine sahip olabilmenizi sağlar.

Mağazacılıkta modernliğin giderek önemli hale geldiği bir zamanda çok ufak yatırımlarla mağaza açmaya kalkmak, elbette başarısızlıkla sonuçlanacak. Kimse bulunduğunuz caddede, alışveriş merkezinde veya forumda daha iyi dekore edilmiş bir mağaza varken sizin mağazanıza gelmez. Üstelik fiyatlarınızı çok aşağıya çekmiş olsanız bile… Müşterileri etkilemeye vitrin başlamalı, iç mimari çözümlerle onları kendinize bağlamalısınız. Ucuz, lüksten kaçan bir düşünceyle mağaza kurduğunuzda, zararlı çıkabilirsiniz.

No Comments Yet.

Leave a comment