Spor Ürünleri Satan Mağazalar İçin Dekorasyon Önerileri

Spor Ürünleri Satan Mağazalar İçin Dekorasyon Önerileri

Spor kıyafet giyildiğinde insanlar mutlu, rahat veya izin gününde gibi pozitif bir enerji vermektedir. Spor giyinmek rahatlıktır. Ayaklar sızlamaz, gömlekler kırışmaz, pantolon ütüleri sıkıntı yaşatmaz ve bütün bunlar yaşamı kolaylaştırır. Yaşamı kolaylaştıran her şeye çok ihtiyaç duyulan şu süreçte hemen herkesin elbise dolabında spor ürünler yer almaktadır.

TOMMY LİFE MERTER-1 (63)

Kullanımı bu kadar rahatlık sunan ürünleri satın alırken de aynı rahatlığı hissettirmesi beklenmektedir. Spor ürünleri satan mağazalar için dekorasyon önerileri neler olabilir?

Spor ürünler konseptine uygun şekilde dekorlarla satışa sunulmalıdır. Bu tarz mağazalar içinde hayvan figürlerinin kullanımı ortamda dikkat çeker, ürünü belirginleştirir. Bir boğanın üstüne oturtturulan matador figürünün üstündeki kot, başındaki şapka rafta yer alan üründen daha fazla dikkat çekmektedir. Futbol topu satışı için futbol kalesi veya bir futbolcu maketi kullanılması satış üzerinde etkili olmaktadır.

TOMMY LİFE MERTER-1 (28)

Spor ürünlerin renkliliği her zaman avantajdır. Bu avantajı iç dekoru rengarenk dizayn ederek iç açıcı bir ortam yaratılması halinde müşteri pozitif enerji içinde alış veriş yapacaktır. Ortamın aynı zamanda spor malzemeleri kullanımının insan ruhu üzerimde ki pozitif etkisini gösteren küçük köprüler, çitler, samanlar vs. kullanımı da hoş bir nüanstır. Mesela bisiklet satışı yapılıyor ise minik bir kulvar oluşturulabilir. Minik yokuşlar veya köprüler çok olumlu etkiler bırakmaktadır. Bisikletlerin duvara asılması ve farklı farklı renklerle tercih edilen bisikletlerle ortam hareketlendirilebilir.

TOMMY LİFE MERTER-1 (30)

Spor yapmak, spor giyinmek günümüz şartlarında lükse girmektedir. Bu lüksü kullanırken alışveriş ortamında keyif alınabilecek ortamlar ile karşılaşmak herkesin istediği bir imkandır. Spor malzemelerini deneyerek alınabileceği satış ortamı müşterinin aradığı bir imkandır. Deneme imkanı bulan müşteri memnun müşteridir. Spor ürünlerinin birbirini tamamlayan parçalarını bir arada sergileyen raf sistemi de müşteri için oldukça önemlidir. Mesela yüzme sporu için havuz bonesi alan müşteri havuz gözlüğünü de bonenin hemen yanında bulmak isteyecektir. Bu detaylar dikkate alınarak reyon düzeni kurulmalıdır. Ayrıca yeterli sayıda ayna ve deneme kabin bulunmalıdır. Renkli ve huzur verici bir dizayn ile sergilenen ürünler müşteri üzerinde olumlu etki yaratacağından satışlar üzerinde de olumlu olacaktır.

 

No Comments Yet.

Leave a comment