Zeytinburnu Ayakkabı Mağazası Dekorasyonu

Zeytinburnu Ayakkabı Mağazası Dekorasyonu

Mağazanın dış görünümünde genel olarak koyu siyah, tabelasında ise ahşap ve beyaz renk tonlarını kullandık. Mağazanın tüm cephelerinde ürünlerin sergilenmesi ve şık bir görünüm yakalaması için vitrinleri oluştururken ekstra cam kullandık. Kurulan vitrinlerde sade ve şık bir tasarım oluşturduk. Dışarıdan içeriye doğru bakıldığında hem vitrindeki hem raflardaki ürünleri rahat bir şekilde görebilirsiniz.

Mağazanın iç kısmında ise duvarları daha çok amaçlı kullanabilmek için astığımız raflar sayesinde hem şık bir görünüm yakalamış olduk hem de daha fazla ürünü alıcılara tanıtma imkanı yakaladık. Rafların bulunduğu duvarlarda açık tonda renkler kullanmamızın amacı satılan ürünün detaylarının ön plana çıkmasıdır. Ürünlerin gözükmeyeceği yerlerde ise ahşap bir doku kullanarak mekana şık ve modern bir hava katmaya çalıştık. Duvarların orta kısımlarında ise gri ve beyaz tonlarda tuğla motifleri kullanarak mekâna sade bir hava kattık.

Mağaza içerisinde göz almayacak şekilde ürünlerin üzerinde kullandığımız ışıklandırma ile dikkati ürünlerin üzerine çekmeyi planladık. Bu ışıklandırmaların üzerinde ise mağazanın logosunu kullanarak akılda kalıcı bir etki bıraktık. Mağazada ürünlerin denenmesi sırasında alıcıların zorluk çekmemeleri açısından ortada bulunan deneme koltuklarının en yakın noktalarına yerleştirdiğimiz aynalar sayesinde müşterilerin rahat bir şekilde deneme yapabilmelerini sağladık. Bu sayede mağazanın popülaritesini arttırmayı planlıyoruz. Kasa bölümünde ise mağazanın belirli yerlerinde kullandığımız ahşap dokuyu kullanarak çift şerit oluşturarak mağazaya şık ve ferah bir hava kattık.

 

Comments are closed.