İpeksi Eşarp Essenler Mağaza Tasarımı

İpeksi Eşarp Esenler Mağaza Tasarımı

İpeksi Eşarp Essenler Mağaza Tasarımı çalışmamızda hayat var! İşyerimiz butik bir iş yeri olduğundan dolayı tüm ihtiyaçlarımızı karşılayacak nasıl bir tasarım yapabiliriz diye düşündük.

Bu tasarımımızda sizlere öncelikle tavan tasarımımızdan bahsetmek istiyorum. Tavanımızı asma tavan olmasını tercih ettik. Asma tavanımıza gömülmüş yek parça olan led tavan lambasıyla iş yerimizin yeterince aydınlanmasını sağladık. Işık modelimizi ise beyaz ışıktan seçtik. Tavanımızda ayrıca bu led ışığın etrafını çerçeveleyen projektör tipi ışıklar döşedik. Bu ışıkların yönlerini ise raflarda bulunan ürünlerimize çevirdik. Böylece müşterilerimize ürünlerimizin güzel görünmesini sağladık.

İpeksi Eşarp Essenler Mağaza Tasarımı yaptığımız iş yerimizin giriş kapısını, çerçevelerini de tüm dış cephesinin boyanmasında beyaz rengi tercih ettik. Mağazamızın dış cephesinin bir kısmını giriş kapısı olarak kullandık. Geriye kalan dış cephe alanını ise ürünlerimizi sergileyebileceğimiz vitrin olarak dizayn ettik. Böylece yoldan geçen müşteri adaylarımıza ürünlerimizi tanıtma imkânı bulduk. Duvarlarımızda ve dış kapımızda ayrıca rafların birbirinden ayrılmasını sağlayan paravanlarda Osmanlı motiflerini kullanmayı tercih ettik. Bu da mağazamıza nostaljik bir görüntü kazanmasını sağladı. Tüm mağazamızda kullandığımız boyalarda genellikle beyaz ağırlıklı olmak üzere bazı şeritleri de altın sarısı rengine boyadık. Ürünlerimizi sergilediğimiz duvara monte aslıların eşarpların rahatça teşhir edilebileceği aralıklarla döşedik. Ürünlerimizin renklerinin seçilebileceği camdan yapılmış şeffaf iki adet teşhir masası konumlandırdık. Bu masalarımızın iç raflarının beyaz olmasını tercih ettik. Bu da ürünlere ciddi anlamda bir dinamizm katmaktadır.

 

Comments are closed.