Ev Dekorasyonu

Ev Dekorasyonu

Günümüzün çoğu vaktini geçirdiğimiz yerin güzel olması için uğraşırız. Evlerimiz bizim dekorasyon ve şıklık anlayışımızı yansıttığımız yerdir. Özellikle salonlarımız bunun örneklerini taşımaktadır. Doğru bir dekorasyon yapabilmek ve evimizde şıklığı yakalayabilmek için, mekanın bir bütünlük içerisinde olması gerekmektedir.

Salonda küçük bir alana sahip olsak bile, aynı renk ve tonlarının tercih edilmesi, salona derinlik kazandıracaktır. Televizyon üniteleri bu dönem herkesin tercih ettiği mobilyaların başında gelmektedir. Genellikle renkli tahta görünümlü olanlar şık bir görünüm sunmaktadır. Hem şık hem rahatlığıyla ön plana çıkan köşe koltukları çok yer kaplamaması dolayısıyla tercih edilen mobilyalar arasındadır. Evinizi renklendirmek için ilginç tablolar tercih edebilirsiniz. Aydınlatma da son derece önemlidir. Asma tavanla birleştireceğiniz aydınlatmalar evinize şıklık katacaktır. Ayna her evin ve odanın olmazsa olmazıdır. Aynalara eve derinlik katar ve olduğundan daha büyük görünmesini sağlar. Odalarınızda oturma köşesi yapabilirsiniz. Genellikle cam kenarlarında 2 kişilik koltuklar bulundurarak, hem kendinize dinlenme alanı yaratmış olursunuz hem de odanın size ait olduğunu kendinize hatırlatırsınız.

Tüm odalarda duvar renkleri ve parkeler çok önemlidir. Birbirine yakın tonlarda tercih edeceğiniz renkler ile odaların bütünlüğünü koruyabilirsiniz. Aynı odada farklı tonlar tercih edebilirsiniz. Ancak bu tonlar birbirinden çok ayrı olmamalıdır. Perde ve halılarda odaların olmazsa olmazıdır. Odanızın mobilyalarına uygun renklerde seçeceğiniz perde ve halınızla odanızı daha şık ve zarif gösterebilirsiniz.

 

Comments are closed.