Erkek Giyim Raf Sistemi

Erkek Giyim Raf Sistemi

Günümüzde mağaza çekiciliğinin en önemli unsurlarından biri erkek giyim raf sistemidir.  Bu sebeple mağazalardaki raf sistemi düzenine çok dikkat edilir ve özen gösterilir.  Müşterinin mağaza içerisinde keyifli bir vakit geçirebilmesi,  istediği tarzda veya istediği modelde ürünleri bulabilmesi için hoşnut bırakacak bir raf sistemi gereklidir.

Erkekler alışveriş yapmayı pek sevmezler. Bu yüzden onları uğraştıracak düzensiz bir raf sistemi alışverişten daha da sıkılmalarına sebep olur.  Dikkatlerini çeken bir ürün olsa dahi bu sıkılganlıktan dolayı alışveriş yapmaktan vazgeçebilirler.  Bu durumu önlemek için rafların duvara döşenmiş bir şekilde olması alışveriş için güzel bir atmosfer yaratacaktır. Fakat bu raflar boydan boya uzanan, duvarı tamamen kaplayan bir raf sistemi olmamalıdır çünkü boydan boya uzanan raflar alışverişi sevmeyen erkek müşterileri daha da sıkacaktır. Bunlar yerine estetik bir geometrik örüntüyü andıran raf sistemleri daha ilgi çekici olabilir. Hatta bazı rafların aynalara sabitlenmiş olması farklı ve hoş bir görünüm uyandırabilir.  Ancak bu raflardaki ürünlerin gözü yormayacak güzel bir aydınlatmaya sahip olması önemlidir. Aydınlatılan bir ürün daha da cazip gelebilir.

Ayrıca erkek giyiminin en ön raflarının kalabalık olmaması gerekir çünkü müşteri bu seferde içerideki rafları göremez.  En ön raflar sade, birbirine zıt iki renklerin yani bir açık bir koyu renklerin kombine edilmesiyle ve duvarlara boydan boya şeritlerin çekilmesiyle mağaza rafları daha dinamik ve daha genç durabilir.  Dinamik ve düzenli raf sistemleri erkek müşterilerin daha çok hoşuna gidecektir.

 

 

 

Comments are closed.