Enisse Mağaza Dekorasyonu

Enisse Mağaza Dekorasyonu

Mağazanın dış cephesi oluşturulurken içerideki tüm detayların ve modellerin görülmesi amacı ile tüm ön cepheyi cam ile oluşturduk. Kapının üzerinde kapı ile eşit boyutta bulunan mağazanın logosu ve isminin bulunduğu tabela ile sade bir giriş hazırladık. Girişte siyah ve parlak bir doku kullanarak müşterilerin ilgisini çekmeyi planlıyoruz. Mağazanın girişinde bulunan şık çerçevelerin içerisine mağazanın logosunu koyarak girişe modern bir hava kattık.

Mağazanın genel yapısında parlak dokular kullanarak müşterilerin ilgisini çekmeyi planlıyoruz. Mağazanın duvarlarında eskitme gibi görünen duvar ve rafların ortalarında ise siyah, parlak şeritler kullandık. Mağazanın raflarını parlak kaplama yaparak müşterilerin dikkatini ürünlerin bulunduğu alanlara çektik. Duvarlarda bulunan raflar ile müşterilere daha kolay bir sunum sağlanmasını amaçladık.

Mağazanın tabanını mermer kaplama yaparak mağazanın görünüşüne şıklık kattık ve duvar detaylarıyla uyum içinde olmasını sağladık. Tavan bölümünde ise yine parlak bir doku kullanarak mağazanın değişik yapısını göz önünde bulundurduk.

Mekânda çok miktarda ışığı yansıtacak malzeme olduğundan dolayı fazla ışıklandırmadan kaçındık. Ürünlerin bulunacağı rafların ortasındaki siyah şeritlere ve tavana koyulan şık aydınlatmalar sayesinde ortam aydınlatması sağlandı. Ayrıca bu sayede ürünlerin de ön plana çıkarılması kolaylaştırılmış oldu. Tavanda bulunan açık renkli kısımlara ise içten aydınlatma yerleştirilerek gerekli ışık karşılanmış olundu. Bu sayede hem ışık fazlası ile mekânın şıklığında bir değişim olmamış olacak hem de mekânın genel görünümünde bir değişim olmayacak.

 

Comments are closed.