Dumanlar 2 Mağaza Dekorasyonu

Dumanlar 2 Mağaza Dekorasyonu

Dumanlar 2 Mağazamızın Dekorasyonu kendi sınıfının içerisinde benzersiz özelliklere sahip olacak şekilde tasarlandı. Kat planlarına uygun olarak en kullanışlı şekilde ve en kullanışlı malzeme tercih edilerek oluşturuldu. Malzeme ve dizayn kalitesinin yanı sıra bir bütünlük sağlamak açısından benzersiz raf aydınlatma ve en önemlisi de eşsiz yer döşemeleri ile görenleri kendine hayran bırakmaktadır.

Mağazamızın kat planlarına göre ince ve uzun olan yapısını, belirli bir süreklilik oluşturacak ve sonsuzluk hisse yaratacak bir tasarım planladık. Bunun için de toplantı masamızda alışıla gelmişliğin dışına çıkarak sürekliliği perçinleyen bir sistem kullandık. Bu sistemin dizaynını hayal ederken denizlerin uçsuz bucaksız ufkuna doğru uzanan ahşap bir iskele den ilham aldık. Aynı anda bu tasarımı destekleyecek şekilde gökyüzü temalı aydınlatma sistemleri kullandık. Mekâna ilk girildiğinde bu sonsuzluk algısının yaratılması bizim için çok önemliydi. Ve bu algının ön planda tutulması bakımından da duvar renlerinin geri planda kalması gerekliydi. Mat renkte düşündüğümüz bu renk tasarımları gerçekten de çok iyi yansıtması bakımından başarılı bir seçim oldu.

Bununla birlikte masamızda uyguladığımız ahşap iskele tasarımını desteklemek için binanın taşıyıcı kolonlarına da ahşap kaplama uygulamayı tercih ettik. Mekan ve tasarım bütünlüğü bakımından bir senkron yakalamayı hedeflediğimiz bu kaplama ile mağazanın dar ve uzun yapısında hayal ettiğimiz sonsuzluğu pekiştirmiş olduk.

Yer döşemelerinde eşsiz ve aynı zamanda görsel açıdan tatmin edici bir sistem kullanmayı amaçladık. Bunun için kullandığımız sistemde demir profillerle birbirine kenetlenen desenlerin üzerinde kırılmaz temperli cam kullandık. Bu cam dizaynın tavanda kullandığımız gökyüzü aydınlatmasını yansıtması ile de hedeflediğimiz sonsuzluğu pekiştirdik.

 

 

 

 

 

Comments are closed.