DMR 2 Mağaza Dekorasyonu

Dmr 2 Mağaza Dekorasyonu

DMR 2 Mağaza Dekorasyonu ile dekorasyon da bir çığır açıldığını iddia edebiliriz. Modern çizgilerin harabe mekânlar üzerinde yarattığı etkileri ve bu karşıtlığın insanlar üzerinde bıraktığı etkileri anlamak için örnek bir mekan oluşturmayı amaçladık. Ayrıca ışıklandırmanın da tarihin her aşamasında mimarların tasarımlarını etkilemelerinden esinlenerek bu karşıtlığı desteklemek ve daha da ortaya çıkarmayı kurguladık. Mekan büyüklüğünü en etkili kullanma yöntemlerinden birisi olarak duvarların kaplamaları büyük önem tutmaktadır.

Bunun için kullanım alanları kısıtlı alanların açıklarını bu kaplamalar ve mekanın dokarsyon tasarımları ile kapatmayı ve ekonomik kullanım alanları sunabilmeyi amaçladık. Bunun için panel ve dolap sistemleri yerine arka kısımları led ışıklandırmalar ile duvara sabitlenen galvaniz metal profiller kullandık. Bu profillerin mekanda yer kaplamamalarının yanında kullanılan led sistemlerinde arka planda kalan duvar kaplamalarını aydınlatmasını ve aynı anda insanlara daha geniş bir mekan algısı yaratmayı amaçladık. Aynı anda yüksek alanlarda kullandığımız raf profillerini de bu sistemlere sabitleyerek hem sağlamlık hem de bir kullanım kolaylığı oluşturduk. Bununla birlikte mağaza vitrini ve tavanlarda da metal yapı malzemeleri kullanarak duvar profillerimizle bir uyum yakalamış bulunduk.

Koyu ahşap formundaki yer döşemelerinin mekânın formuna uyumunu ve malzeme kalitesini ortaya çıkarabilmek bakımından kuvvetli ve çok sayıda aydınlatma tercih ettik. Bu aydınlatmayı da uygularken mekanın ilgi çekiciliğini artırması açısından beyaz renk aydınlatmaların yanında parlak kırmızı renk kullandık. Mekan botyutlarına uyumlu ve kullanım alanlarını kısıtlamayacak ebatlarda kullandığımız banko ile de ahşap formun devamlılığını sağladık.

Kullandığımız bu karşıtlığın sağladığı kontrast ve uyum sayesinde dekorasyonun eşsizliğinin yanı sıra akılda kalan bir tasarım örneği ortaya çıkardık.

 

Comments are closed.