Çocuk Giyim Mağaza Dekorasyonu

Çocuk Giyim Mağaza Dekorasyonu

İnsanlar harcama yaparken kısıtlamalar yapsalar da konu çocuklar olunca para harcamaktan çekinmedikleri tek alandır. Mağaza dekorasyonu perakende sektörünün en önemli işlerinin başında gelir. Eğer bu işte büyümek istiyorsanız dekorasyon detayına zaman ayırmanız gerekir. Mağaza dekorasyonunda dikkat edilecek ilk husus dekorasyonun ürünlerin önüne geçmemesi, tam tersi ürünü ön plana çıkaracak şekilde yapılmasıdır. Gerek fon ve renkler gerekse ışıklandırmanın müşterinin dikkatini çekmesi açısından önemli etkileri vardır. Yanlış ışıklandırma, kasanın yanlış yerde olması, abartılı süslemeler müşterinin dikkatini dağıtabilir.

Müşterinin alışveriş psikolojisi çok önemlidir. Zaten rahatlamak amacıyla çıktığı alışverişten ayrılırken mutlu ayrılması, mağazanıza tekrar gelme ihtimalini artıracaktır. Özellikle çocuk mağazalarını dizayn ederken hem anne hem çocuğun rahat alışveriş yapmasını düşünerek rafların yüksekliği iyi ayarlanmalıdır. Çocuklar kendi alışverişlerinde kendi tercihlerini de yapabilmelidir. Güvenlik açısından sivri köşelere dikkat edilmeli, koruma takılmalıdır.

Kabinler anne ve çocuğun beraber girebileceği ve rahat hareket edebileceği kadar geniş olmalıdır. Çocuğun oturabileceği bir tabure benzeri oturak bulundurulması kolaylık sağlayacaktır. Oyuncaklarla dekore edilmiş rengârenk bir mağaza muhakkak daha çok tercih edilecektir. Yaş gruplarına göre gruplandırarak kıyafetler müşterinin aradığını daha kolay bulmasını sağlayacaktır.

Vurgulanmak istenen ürünler için dekorasyonda daha çarpıcı renkler kullanılmalı ve bu ürünler girişe yakın konulmalıdır. Çocuk mağazasında kabinde ayna olmasa da sorun olmayacaktır. Kabin dışına ayna konulursa müşteri satıcı diyalogu sağlanmış olur. Mağazada çocukların vakit geçirebilecekleri bir oyun alanı oluşturmak anneler bayağı rahatlatacaktır. Çocuk oyun alanındayken anne de rahatça alışverişini tamamlayabilecektir.

 

 

 

Comments are closed.