Business Gömlek Mağaza Dekorasyonu

Business Gömlek Mağaza Dekorasyonu

Bir mağazaya girdiğinizde dikkatinizi çeken ilk şey kuşkusuz ki mağazanın dekoru olur. Kapıdan girdiğiniz an şöyle bir göz atarsınız mağazaya, gözünüze ilk çarpan şeyler raflar olur, sonrasında ışıklar ve aynalar. Tabi ki renkleri de unutmamak lazım, renkler çok önemlidir. Bir mağaza için renk seçimi son derece sade olmalıdır, karmaşadan uzak mağaza dekorasyonu daha çok beğenilir, çünkü müşteriler aradıklarını kolay görmek isterler ama mağazanızın renkleri çok karışıksa göz yorabilir ve müşteriler çok çabuk sıkılabilir.

Biz mağazamızı dekore ederken, renklerin sadeliğine ve uyumuna son derece dikkat ettik. Siyah, beyaz ve ceviz renginin birleşiminden olan çok şık ve sade bir görünüm kazandırdık dekorumuza. Tabi ki huzur verici bir renk olan beyazı ağırlıklı olarak kullandık, siyah ve ceviz rengini de raf ve duvarlarda kullanmayı tercih ettik. Ürünlerimiz daha çok business tarzda olduğundan mağazamıza da bu havayı katmaya çalıştık. Müşteriler almayı düşündüğü bir gömleği denediklerinde amaca hizmet etmek istedik. Yani kendilerini iş yerlerinde gibi hissetmelerini de sağlamaya çalıştık.

Bir mağaza dekorunda önemli olan unsurlardan biri de vitrinlerdir. Vitrinlerimizde de yine beyaz, siyah ve ceviz tonlarını kullanmayı tercih ettik. Mağazamızın önünden geçen müşterilerimiz vitrin görsellerini gördüklerinde aynı havanın içeride de olduğunu anlayabilsinler istedik. Bu dekor ile son derece şık ve sade bir ortam yaratmaya çalıştık.

u

Comments are closed.