Bullistan Steak House Tasarımı

Elbiselere Değer Veriyoruz, Peki Ya Sunum

Dünyanın çeşitli yerlerinde bin bir çeşit mağaza ve ürün mevcut. Onlar sizin bu ürünlerin doğru sunumları için yanınızdalar. Yine onlar stil için, tarz için ve size tasarım için yardımcı oluyorlar. Tasarım dediysem tam anlamıyla profesyonel iş anlamında. Hala mı anlayamadınız, o zaman daha açık olalım.

Öncelikle memnun kalacağınıza eminim. İşin adı ‘Bullistan Steak House Tasarımı’. Onlar kim? , onlar her an mağazalarınıza baskın yapabilecek ve yine mağazalarınızın albenisini çok yükseltebilecek bir firma. Yani vitrin ve mağaza tasarımcılarıdır.

Tek bir cümleyle anlatmak gerekirse, çok değerli hanımlar alışverişe bayılıyor. Ama biliyor muydunuz alışveriş başka albeni başka bir şeydir. Her insan herhangi bir mağazadan ihtiyacı olan şeyleri alıp çıkabilir. Önemli olan o insanı orda tutmak ihtiyacı olmasa dahi o ürünü ona alması gerektiğini hissettirmek. Bu da satış-pazarlama ve görselliktir.

İşte görsellik kısmı onlara aittir. Onlar duvarlarınıza, zemininize, raflarınıza ve vitrininize öyle bir hava katıyorlar ki insanlar oradan çıkmak istemiyor. Örneğin insanların bunalmaması için rafların uyum içinde olması gerektiğini, her rengin ve tonun farklı hisler uyandırdığını, orda kullanılan tasarımların insanların aklını çeldiğini vs. bir sürü şey. Benim hoşuma gitti. Araştırdım sizin için kendilerini bol bol ve güvenilir çalışılabilir bir şirket. İsteklerinizi anlayıp ona göre cevaplayacak tasarımlarla mağazanızı markalaştırabilirsiniz. Zaten marka olduysanız ise tasarıma mecburen ihtiyacınız var.

Ben hoşlanmıyorum özellikle saçma sapan kılıksız kıyafetleri ve öyle vitrine atıyorlar resmen. Her şeyin bir usulü vardır ve işine saygı duymak zorundasın. Pazarlayayım satayım gitsin demek ayıp ve bence müşterilere hakarettir. Hatta önce insanın kendine ettiği hakarettir. Sonra içerideki havada insanlara ‘-üff işimi bitirip çıkayım bir an önce dedirtmemeli’. Ben mesela bazen beğendiğim bir mağazadan abartısız üç saatimi geçirdiğimi biliyorum. Şaka gibi değil eminim bir sürü bayanda aynı duyguyu tatmıştır.

Dediğim gibi sadece alışveriş olarak bakılmamalı, çalışanlar tarafından bile beğenilecek bir mağaza olmalı. Tasarımını beğendiğim bir mağazadan alışveriş yapıyorum yıllarca eskiden küçüktü ama yine şıktı. Şimdi kocaman bir dükkâna taşındı ve şuan iki katı insan yine gidiyor. Çünkü inanın bana bu şehrin sayılı mağazalarındandır ve bir o kadar şık. Ayrıca mağaza tasarımı dediysek o kadarla da kalmıyor. Bu ekip yılbaşı, sevgililer günü vs. konseptleriyle de sizin yanınızdalar. Her zaman yanınızdalar ve her zaman güvendesiniz. Her şey bir uyum halinde olmalıdır. Temiz, pak, ferah ve mağaza güven duygusu vermelidir. Kendinize ve yaptığınız işe saygı duyun. Bu ekibi bir ziyaret edin derim size. Çünkü tek kelime ile muhteşemler.

 

Comments are closed.