Bernardo Mağaza Dekorasyonu

Bernardo Mağaza Dekorasyonu

Çok katlı bir yapıya sahip olan Bernardo’ya nasıl tasarım şıklığı katarız epeyce kafa yordu mimarlarımız ve sonunda bu harika yapı ortaya çıktı.

Mağazamızın kitlesine göre dama tahtası modeliyle zarif ve gösterişli bir mekân tasarımı oluşturmayı hedefledik. Mağazacılık sektöründe koridorların geniş olması ve müşterilerin yeterince rahat gezememesi sunulacak ürünün satın alınması noktasında çok önemlidir. Müşteri rahat olmadığı bir ortamda çok fazla vakit geçirmek istemeyerek o alanı daha çabuk terk edecektir. Bu anlamda koridorları geniş tutarak müşterilerimize hareket kısıtlılığı olmayacak şekilde bir alan oluşturduk.

Siyah ve beyazın şıklığını tasarımla buluşturduğumuz bu geniş alanda aydınlatma ve renk bizler için çok önemli bir esastı. Siyah ve beyazı yatay ve dikey olmak üzere mağaza zemininde, duvarlarda ve temsilci ünitelerinde kullanarak ortam estetiğini artırdık. Çok sayıda ve parçalı ayna kullanarak siyahın ve beyazın sertliği kırılmış ve alana derinlik katılmıştır. Ortamda fazla bulunan kolonların siyah mermer ile kaplanması ile genişliği artırmak hedeflenmiştir.

Ortam aydınlatması mağazacılık sektörünün temel taşıdır. Sergilenecek ürünlerin ve iç mekânın yeterince aydınlık olması müşteri davranışını ve tutumunu olumlu ya da olumsuz etkilemektedir. İç tasarımda ve tavanda kullandığımız spotlar Bernardo’ya aydınlık katmaktadır. Ayrıca sergilenecek ürünler arasında ve raflarda gizli ışıklandırmalarla derinlik artırılmaktadır. Merdiven duvar kaplamasında firmamızın dış imajını sergilediğimiz görsele yer ayırdık. Merdiven altlarına dama tasarımına uygun olarak seçilen beyaz koltuklar müşteriler için rahat dinlenme alanları olarak değerlendirilmiştir.

Dış mekânda özellikle sadelik korunmuş, yatay tasarımla marka vurgusu artırılmıştır. Ayrıca dama figürü vitrinde de kullanılarak iç dış bütünlüğü oluşturulmuştur. Vitrin estetik biçimde oluşturulmuştur ve göz hizasındadır.

 

 

 

 

Comments are closed.