Bayan giyim mağaza tasarımı

Bayan Giyim Mağaza Tasarımı

Bayan giyim mağazalarında ilk dikkat çeken yer vitrindir. Vitrinde iki renk tercih edilmiştir. Turuncu ve yeşildir. Bu renkler mankenlerin yanlarına farklı boyutlarda platformlara verilmiştir. Bu platformlarda, mankenlerin üzerindeki kıyafetlerin kombinlenebileceği parçalar konması içindir. Bu durum, bütün aksesuarların kolaylıkla görünmesini sağlamaktadır. Vitrine spot ışıklar eklenmiştir. Spotlar havanın kararmasıyla, kıyafetlerin rahat görünmesini sağlayacaktır. Vitrini mağazadan ayıran siyah parlak parçalar kullanılmıştır.

Mağazanın iç kısmında da aynı ışıklandırma sistemi kullanılmıştır. Yine spotlar sayesinde ürünler kolaylıkla seçilmektedir. Bayan giyim mağazalarında çok ürün seçeneği olduğu için, fazla raf ve askı alternatifi bulunmaktadır. Duvarda bulunan askıların yanı sıra, duvarda kıyafetlerin giydirildiği mankenlerin konulması için de raflar koyulmuştur. Askılıklar aynı şekilde mağazanın farklı bölgelerinde de bulunmaktadır. Çantaların konduğu bölge kıyafetlerden ayrı bir yerdedir. Çantalara özel çok ve birbirine yakın raflar kullanılmıştır. Rafların renkleri çantanın renklerinin belli olması amacıyla beyaz tercih edilmiştir. Mağazanın yerleri de açık renkte tercih edilmiştir. Mağazada hem büyük aynalar hem de boy aynaları bulunmaktadır. Soyunma kabinlerinde siyah perdeler tercih edilmiştir. Perdelerin üzerinde ise, mağazanın kurumsallığını yansıtması amacıyla markanın logosu kullanılmıştır.

Bayan giyim mağazası genel olarak beyaz, kahverengi ve tonlarından oluşmaktadır. Işıklandırmanın oldukça önemli olduğu bayan mağazalarında, her yer de spot lambalara rastlamak mümkün. Her kıyafete ve aksesuara uygun olarak raflar dizayn edilmiştir. Duvarlarla tavanın birleştiği her yer, beyaz taş görüntüsü ile süslenmiştir.

 

Comments are closed.