Bayan giyim mağaza tasarımı

Bayan Giyim Mağaza Tasarımı

Bayan giyimde seçenek fazlalığından dolayı, raf ve askı fazlalığı oluşturmak gerekmektedir. Geniş bir alana sahipseniz, bu size büyük bir avantaj sağlayacaktır. Hem mekanın ferahlığından yararlanabilirsiniz hem de mekan, içine daha fazla ürün yerleştirmenize uygun halde olur. İlk olarak dekorasyonda ışıklandırma oldukça önemlidir. Doğru bir ışıklandırma yapılarak mekana canlılık katılır ve kıyafetlerin renkler ile ayrıntıları daha cazip hale getirilip, satış işlemi kolaylaştırılır.

Mağazada kullanılan renkler de oldukça önemlidir. Her yerde canlı renk kullanmak yerine, dikkat çekmek istenilen bölümde canlı renkler kullanılması, daha çarpıcı olacaktır. Duvar renklerinin ise, her kıyafeti gösterebilecek olan, kıyafet renginin önüne geçmeyecek olan renklerden tercih edilmelidir. Bu nedenler beyaz renk en doğru olanıdır. Kullanılan rafların ve askılıkların şeffaf renkte ya da gri tonlarda kullanılması mekana ayrı bir aydınlık katacaktır. Mağazada çok sayıda ayna bulunması gerekmektedir. Ancak bu aynalarında ışıklandırmaya göre doğru şekilde yerleştirilmelidir.

Mekanın iç kısmında kullanacağınız posterler de oldukça önemlidir. Satışı yapılan ürünlerin, posterde görünmesi, elbisenin kalitesini arttıracak bir durumdur. Aynı zamanda mekanda canlılığın korunmasını sağlamaktadır. Mağazanın kurumsal bir şirket olduğunu simgelemek üzere, belli bölgelerde özellikle kasa kısmında markanın logosu bulundurulmalıdır. Bu markaya güveni ve sadakati sağlamaktadır. Mağazanın dizaynı bir bütün içerisinde olmalıdır. Renkler ve rafların aynı, ışıklandırılmaların doğru ve rahatsız etmeyecek şekilde dizayn edilmesi gerekmektedir.

 

Comments are closed.