Bambi Mağaza Dekorasyonu

Bambi Mağaza Dekorasyonu

Ayakkabı mağazalarında ilk göze çarpan ayrıntı vitrindir. Vitrinin canlı ve ilgi çekici olması gerekmektedir. Vitrinde daha fazla ürün sunabilmek için, vitrin rafları katlı yapılmıştır. Birbirini kapatmayan raflar sayesinde mağazanın da içi kısmı rahatlıkla görünebilmektedir.

Mağaza bir ayakkabı mağazası olduğu için çok sayıda rafa ihtiyaç durulmaktadır. Bu raflar sezonluk ya da numaralarına göre ayrılacağı için birbirinden ayrılabilen raflar oluşturuldu. Diğer bir önemli kısım ise aynalar. Mağazaya boy aynaları yerleştirildi. Çok sayıda ışıklandırma yapıldı. Bu ışıklandırmalar hem rafların üst kısmına hem de aynalara yakın yerlere yerleştirildi. Ayakkabı renk ve modellerinin kolayca anlaşılabilmesi için duvar ve raf renkler aynı tonlarda tercih edildi. Bambi markası ayakkabı mağazası olduğu için yerler de renk açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle yerlerinde aynı duvar ve raflar gibi açık renkte ve aynı tonlarda olmasına özen gösterilmiştir.

Mağazanın orta kısmına herkesin rahatlıkla kullanabileceği büyük bir oturma yeri yerleştirildi. Bu yer mağazanın ana renklerinden farklı bir renk olarak tercih edildi. Oturma yerlerinin arka kısmında tam orta bölümde bir platform bulunmaktadır. Bu platforma sezonun en çok satılan ve tercih edilen modelleri yerleştirilebilir. Çünkü bu platform mağazaya ilk girildiğinde en dikkat çeken kısımdır. Bambi mağazasının kasa bölümüne markanın kurumsallığını sağlayan logosu yerleştirildi. Kasa kısmı da mağazada rafların önünü kesmeyen ve alışverişi kısıtlamayan bir yere konuldu.

 

 

 

Comments are closed.