Aydınlar Mağaza Tasarımı

Aydınlar Mağaza Tasarımı

Aydınlar mağazası olarak görünüme ve sunuma ciddi anlamda önem verdiğimizden dolayı firmamızın hedef kitlesine daha kaliteli bir şekilde hitap edebilmek için ferah ve güzel bir mekân oluşturduk. Duvarlarımızda ürünlerin teşhir edildiği alanlarda daha çok iki renk üzerinde yoğunlaştık. Bu renkler siyah ve beyaz renklerdir. Rafların bulunduğu alanların duvarlarını daha çok siyah renk tercih ettik. Bu rengi tercih etmemizin sebebi siyah asaleti temsil etmektedir. Diğer duvar alanlarında ise askılıkların kullanıldığı mevkilerde renklerin daha çok beyaz olmasını tercih ettik. Beyaz rengimiz ise bize içten, doğal ve temizliği çağrıştırır.

Aydınlar mağaza tasarımı faaliyetlerimiz sürerken iç mekân dekorasyonunda aydınlatmaya büyük önem verdik. Bazı alanlarda loş ışığın oluşmasını bazı yerlerde ise daha çok aydınlanmasını sağladık. Duvarı siyah renge boyanan alanlarda rafların altına gömme şekilde dizayn ettiğimiz ışıklandırmalarla ürünlerin daha canlı görünmesini sağladık. Beyaz renklerin daha hâkim olduğu yerlerde ise asma tavanımıza gömülü halde bulunan yuvarlak ışıklandırma sistemlerini tercih ettik. Bu tabi ki mağazamıza ciddi bir konsept kazandırmış oldu.

Mağazamızın zeminini tasarlarken sadelikten uzaklaşmak istemedik. Kırık beyaz kare yer döşeme karolarını tercih ettik. Zeminin de beyaz olması mağazamızın normalden daha ferah görünmesini sağlamış olduk. Mağazamızda tüm boya çalışmalarını titizlikle gerçekleştirdik. Renk uyumuna ve toplu bir uyuma dikkat ettik.

 

Comments are closed.