Aksesuar Mağaza Dekorasyonu

AKSESUAR MAĞAZA DEKORASYONU

Mağaza dekorasyonunda aksesuarlar büyük rol oynar, mağaza içeriğine göre plan çizilmeli ve bu yolda ilerlenmelidir. Seçilen aksesuarlar her zaman içeriği desteklemelidir, bulunan ortamı ferahlatmalı ve aydınlık katmalıdır.

Örneğin mağaza çocuklara yönelik bir mağaza ise seçilen aksesuarlar bu doğrultuda olmalı daha çok renkli ve organik olmalıdır. Seçilen maskot mağazada bulunan ürünlerle bezenmeli ne çok kalabalık ne de çok fazla sönük olmalıdır. Aksesuarlar temiz ve nezih olmalı, sağlamlığı ve kalitesi ilk planda olmalıdır. Mağaza dekorasyonunda seçilen aksesuarlar gelişi güzel değil aritmetik olarak yerleştirilmeli ve hasar görme olasılığını en aza indirgemek gerekmektedir. Ne çok fazla göze batmalı ne de çok fazla sönük olmamalıdır, içeri giren müşteriyi en güzel cezbeden şeylerden biri kuşkusuz ki aksesuarlardır. Aksesuarlarla mağaza defa ferah ve aynı zamanda refah görünebilir burada yapmanız gereken şey profesyonellikten yana olmalıdır, mutlaka herkesin bir zevki bir rengi vardır fakat hedef büyük olmalı ve iyi örneklerden esinlenilmelidir. Daha önce yapılmamışı yapmalı ama bunu yaparken de fazla uçarı olunmamalıdır.

AKSESUAR MAĞAZA TASARIMI

Aksesuar mağaza tasarımı için güzel kadınlardan feyz alındı. Renkli aydınlatmalar kaliteli spotlarla birleştirilerek kaliteli ve sıcak bir ortam çıkmasına zemin hazırlandı. Tavanda bulunan aydınlatma materyallerinde otantik desenlerle canlılık katıldı. Sondan başa doğru ürünlerin yerleştirileceği standlar dizildi bu standların ön ve ön ve arka cephelerine geniş ve kullanışlı paneller yerleştirildi, panellerin alt noktalarına ürünün sağlığı açısından geniş plakalar yerleştirildi. Panellerin dış köşelerine pozitif enerji vermesi açısından fuşya rengiyle hayat verildi. Panellerin gözleri ergonomik şekilde dizayn edildi ve ürün alma kapasitesi yükseltildi. Panel aralarına ince uzun ve geniş boy aynalarını ve bunu destekleyecek aydınlatmalar serpiştirildi. Kasa kısmı kapıya yakın yerleştirildi ve yakınına alım sırasında göze hitap etmesi açısından dekoratif bir portre ve askıla yerleştirildi. Zemin ve raf aralarında fil dişi renk ile fuşya arasındaki uyum yakalandı. Kasa kısmındaki dizayn harikası masada siyah detaylar kullanılarak güçlü donuşlar elde edildi. Mor ve beyaz aydınlatmaların zarafetinde dominant izlenime katkı sağlandı. Giriş kapısında da bütünlük oluşturması açısından aydınlatma panelinde kullanılan otantik desenler tercih edildi.

Aksesuar Mağaza Dekorasyonu

 

Aksesuarlar koyulan yerin enerjisini ve canlılığını yansıttığı için, satış yapılan mağazada da aynı enerjinin ve canlılığın yansıtılması sağlanmalıdır. Bu nedenler mağazada ilginç renkler tercih edilebilir. Ancak belli bölgelerde tercih edilen canlı renkler daha dikkat çekici olabilir. Aksesuarların ayrıntılarını yansıtabilmek için aydınlatma oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle büyük led ışıklarla aydınlatma kolay ve doğru şeklini almıştır.

 

Raflar cam raf olarak tercih edilmiştir. Böylelikle üzerine koyulan ürünü önüne geçmeyecek ve ürünü tam olarak gösterebilecektir. Cam raflar, uzun sütunlar üzerine boş bir alana yerleştirilmiştir. İç kısmı canlı bir renk tercih edilerek gösterilecek olan ürünlerin enerjisi konmuştur. Aynı zamanda ürünlerin sergileneceği camlı dolaplar da bulunmaktadır. Dolapların rengi fazla dikkat çekmemesi açısından tahta görünümlü kahverengi tercih edilmiştir. Mekâna derinlik katılması için aynı zamanda çok sayıda ve büyük aynalar kullanılmıştır. Mağazada bir bütünlük sağlanmıştır. Her şey dengelenmiştir. Yer renginin beyaz mermer tercih edilmesi mekânın sadeleşmesini sağlamıştır. Star parçaların sergilenmesi için aynı zamanda koyu renkli ve ışıklandırmanın tam altında bulunan raflar yapılmıştır. Mağaza daha fazla renklendirilmek için pembe ve beyazın uyumundan yararlanıldı. Kasa kısmı mağazayı engellemeyecek bir bölgeye yerleştirildi. Tüm dolap ve dekorlar beyaz üzerine kahverengi tahta görünümlü detaylarla renklendirildi. Aksesuarların konulabileceği dolaplar yapıldı ve çok fazla dikkat çekmemesi için mağazanın ana renkleri dolaplara uygulandı.

 

 

 

 

 

No Comments Yet.

Leave a comment