Akkayalar Tekstil Merter

Akkayalar Tekstil Merter_ Mağaza Tasarımı

Dikdörtgen bir alan mağazamızı hedef müşteri kitlemizin dikkatini çekip beğenisini çekecek konuma getirmek için öncelikle zıt renk tonlarının hâkim olduğu bir iç mekân oluşturmayı tercih ettik.

Krem ve siyah renklerden oluşan raf sisteminde kör nokta kalmadan tüm duvarı kullandık. Böylece sunulan ürünlerimizin düzeni daha kolay ve bunaltmayan bir tertip içerisinde satılabilmesi amaçladık. Askılık kullanarak sergilenecek ürünler raf sisteminin içinde alt bölümleri tasarladık. Bu şekilde ürün çeşitlerinin saha kolay bir şekilde incelenebilmesi için müşterinin işini kolaylaştırmak istedik.

Mağazanın tam ortasında konumlandırdığımız geniş tezgâh ve etrafına bar tarzında yerleştirdiğimiz tabureler ile müşterileri mağaza içerisinde oturarak ürün kontrolü veya dizaynı yapabilecekleri bir bar havasına sokmak istedik. Ayrıca yukarıdan bar tarzı masanın üzerine sarkan raf sisteminin yerden tasarruf edilerek müşteriler için daha ferah bir alışveriş alanı tasarladık.

Tavanda kullandığımız siyah içinde spot ışık uygulaması ortama otantik bir hava katmaktadır. Işıkların içinden sarkıttığımız raf sisteminin ortasından ışıklandırma devam etmektedir. Bu uygulama ile ürünlerin renk konusunda müşterileri yanıltmamasını amaçladık. Bar şeklinde ki masanın orta kısmını kasa olabilecek şekilde tasarladık. Bu masanın iç dizaynını haraketli ve hareketsiz olarak tasarlayarak pratik kullanımı sağlamış olduk.

Mağaza içindeki tüm detayları yerden kar edebilmek ve daha ferah bir alan yaratabilmek için Akkayalar Tekstil Merter_ Mağaza Tasarımı konusunda duvarı, tavanı ve zemini kullandık.

 

No Comments Yet.

Leave a comment