Perde Mağazası Dekorasyonu

Perde Mağazası Dekorasyonu

Perde mağazası dekorasyonu denince aklıma geçenlerde gördüğüm bir mağaza geldi aklıma. Asla bir perdeye ihtiyacım olmamasına rağmen kendimi tutamayıp attım kendimi içeri… Çok ferah ve rengârenk bir vitrin yapmışlardı bu da sizi direk içeri çekiyor. Ayrıca değinmeden geçemeyeceğim mor rengin inanılmaz bir gücünün olduğunu düşünüyorum. Vitrinde eğer mor rengi kullanıyorsanız bu her şey olabilir sizi bir şekilde içeri çekiyor ve almanıza neden oluyor. Bir büyüsü olduğu kesin. Neyse biz gelelim konumuza şu perde mağazalarında showroomlarında gördüğüm hataya değinmek istiyorum. Küçük bir alanda böylesine geniş ve yer kaplayan şık şeyler sunamazsınız.

perde-magazasi-dekorasyonu

Perde mağazası denilince akla ferah geniş alanlar akla gelmelidir. Perde kumaşlarının kapladığı alandan ötürü rahat hareket edilecek mekânlar olmalıdır. Birde perde dizaynı uzun iş yani perde seçmek saatlerimizi alabilir özellikle bütün evin perdesini seçmek epey vaktimizi alabilir. O yüzden alıcıyı daha rahat ettirecek cay kahve içip daha rahat tercih yapmasını sağlayacak oturma grupları yer almalıdır. Düşünsenize ayakta durarak perde seçmek hoşunuza gitmezdi. Bu konuda çok iyi dekorasyonlara sahip mağazalar var tabi ama çoğunlukta değil, ya da belli kesimlerde. Perde dekorasyon konusunda dikkat etmemiz gereken diğer bir konuda bu mağazaları ofis havasından kurtarmak. Bembeyaz olan perdeler zaten bu mağazalarda çoğunlukta bir de biz üstüne bembeyaz bir dekor yaparsak ruhsuz kalıyor mağazamız. Renkli olan perdelerimiz dışında bir şeyler yapmalıyız ve renkle birlikte ruha hitap etmeliyiz.

Çünkü perde mağazaları gıda ürünlerini alacağımız marketler değillerdir uzun vakit geçirdiğimiz yaratıcılığımızı ön plana çıkardığımız kombin yapabileceğimiz alanlardır. Mesela perde mağazalarındaki camlı dolapları çok severim. Orada perde aksesuarları sergilenir ve bu sizin hem gözünüze hem de bu tarz aksesuarlar ruhunuza işaret eder. Aslında aksesuar düşünmezken bir bakmışsınız birçok aksesuar alıp çıkmışsınız. Perdelerimiz sadece camlarımızı kapatmaz, mobilyamızla uyum içinde olup ahenkle dans ederek odalarımızın tamamlayıcı görevini üstlenir. Bol renkli uyumu yakalamak için doğru mağazayı doğru zamanda doğru yerde seçmeniz dilegiyle… Mutlu alış verişler dilerim.

 

No Comments Yet.

Leave a comment