Mobilya Mağazası Dekorasyonu

Mobilya Mağazasının Dekorasyonu

Günümüzde hemen hemen her insanın mobilyayla bir işi olmaktadır. Çünkü mobilya her evde bulunan ve asla olmazsa olmaz bir eşyadır.

Mobilya satıcılarının yani mobilya mağazası sahiplerinin biz insanların gözlerine hitap edebilmeleri için mağazayı değişik şekillerde dizayn ederek bizlere sunarlar. Mobilya mağazasının dekorasyonu bir mobilyacı olarak nasıl olmalıdır şimdi ondan bahsedelim. Ben bir mobilyacının çocuğuyum ve bugüne dek gittiğim birçok mobilya mağazasının dekorasyonu hakkında bilgi sahibi oldum. Bir mağaza dekorasyonu için en önemli şey mağaza vitrininde sergilenen güzel mobilya eşyaları olmalıdır. Mağaza vitrini gelen insanlar için ilk bakışta hoş, güzel, ılımlı bir görüntü olmak zorundadır. İnsanlar bu görüntüleri gördükten sonra o mağaza hakkında az çok bilgi kafalarında oluşmuş olur ve o mağazaya yönelebilirler. İçeriye ilk girişte mağazanın sağ ve sol taraflarında göz alıcı birer fiskos sehpalar üzerlerinde güzel ihtişamlı vazo ya da vazo içerisinde olan çiçeklerle başlanabilir.

Giriş kapısından mağaza içerisine doğru kırmızı halı güzel hoş bir görüntü oluşturabilir. Ayrıca içeriye girdikten sonra canlı renklerle süslenmiş koltuk kanepe takımları karşımıza çıkmalıdır. Arka tarafta sergilenen eşyalar genellikle az tercih edilen ya da fazla ilgilenilmeyen eşyalar olmalıdır. Tabi ki mağaza sahibinin ya da çalışanlarının güzel yüzü, ılımlı tavrı ve doğrudan yana konuşmaları son derece önemlidir. Mağaza dekorasyonu tabela anlamından da oldukça önemlidir. Tabelanın ışıklandırılması ya da güzel her göze hitap edecek şekilde olması o mağaza için oldukça avantaj bir durum olacaktır. Yabancı insanların geldiğini de düşünürsek eğer mağaza çalışanları içerisinde kesinlikle yabancı dil bilen bir kaç kişi çalıştırmak gerekir. Çünkü karşıdaki insanlar birebir iletişim oldukça önemlidir. Yoksa mağazadan çıkıp gitmesi normal olacaktır.

Sonuç olarak bir mağazanın olmazsa olmaz görüntüsü tabela ve vitrin görünümüdür. Biz insanlar dış görünüşe fazlasıyla önem verdiğimiz için bu tip dış görünüşler olmazsa olmazdır. Tüm mobilya mağazalarının bu gerekli düzenlemelerini yapmalarına karşın başarısızlıkla sonuçlanması zor görünüyor. Kesinlikle başarıya ulaşmak için yapılması gerekmektedir. İnsanlarımız duyarlılık gösterirse mükemmel sonuçlara ulaşılacaktır.

No Comments Yet.

Leave a comment