Mobilya Mağazası Dekorasyon Örnekleri

Mobilya Mağazası Dekorasyon Örnekleri

Bir mobilya mağazasına girdiğimizde, mobilyaların başlangıçtan- sona kadar gözlerimizin önüne rahatlıkla ve ferah, ferah dizilmiş aralıklarda olmasını yanı sıra içlerinde rahatça dolaşabileceğimiz, hatta oturup deneyebileceğimiz şekilde dizilmiş olmasını bekleriz. Ayrıca mobilya mağazasının girişi açık, aydınlık ve ferah olmalıdır. Aynı geniş bir ev antresine girdiğimiz hissine kapılmalıyız. Zaten kapıdan girer girmez de teşhir edilen bir takım kendini pek de göstermeyecektir. Ancak girişe büyük yüksek bir çiçek ya da bir aksesuar objesi, misal güzel bir ayna örneği yerleştirebiliriz. Koltuk takımları veya her türde satılan diğer takımlar, tren gibi ardı ardına asla dizilmiş olmamalıdır. Bu takdirde hiç birinin güzelliği ve özelliği anlaşılmaz. Aksi takdirde karmakarışık ve sıkışık bir kavram kargaşası ortaya çıkacaktır. Bunun dışında mobilya mağazası dekorasyon önerileri vermek gerekirse, aşağıdaki detaylardan yararlanabilirsiniz.

Bir mobilya mağazasını gezerken, kendimizi adeta bir evin bölümlerini veya odalarını geziyor gibi hissetmeliyiz, Bunu bize sağlayacak olan da, yerli yerince yaratılan ambiyansın ve geçişlerin hissettirmeden yapılmasıdır. Bir mağazada ev bütünlüğü oluşturulurken yerler soft renklerde bir halıyla kaplanabilir. Ya da yerdeki ahşap laminant parkenin üzerine, tasarlanan mobilyalara uygun tavırlarda halılar serilebilir. Bu halılar mobilyanın modern tavrına veya klasik esintisine uygun olmalıdır. Örneğin, modern bir döşemeye tüylü-kürklü halılardan serebilirken, klasik bir koltuk takımının altına bunu seremezsiniz.

mobilya-dekorasyon

mobilya-dekorasyon

Yanı sıra mağazada teşhir edilen her takıma yeterli yeri ve metre kareyi ayırabilmelisiniz ki, takım kendini gösterebilsin. Bunun yanında, modern tarzdaki takımlar ayrı yerde gruplanmış, klasik takımlarsa farklı yerde gruplanarak sergileniyor olmalıdır. Ayrıca da, bu mobilyaların tarzlarına uygun aksesuarlardan kullanılmalıdır. Örneğin duvarlarda ya da sehpalarda, aynalar, tablolar, orta veya minik boylarda resim çerçeveleri, değişik tipte duvara asılar objeler, yastıklar, kırlentler, şamdanlar, nostaljik radyo-telefon aksesuarları, kılıçlar, biblo figürleri, masklar, orijinal ve şık abajurlar (bunlar romantik, klasik veya sert tavırlarda olabilip mobilyanın havasına göre) kullanılmalıdır.

 

Aynı ev ortamı gibi aydınlatmalar yapmak gerekmektedir. Yüne kullanılan mobilyaların tarzına göre sarkıt avizeler, kristal avizeler, gizli aydınlatmalar, led ışıklar, duvar aplikleri ve yerden aydınlatmalar, değişik abajurlar kullanılmalıdır. Bu sayede oluşturulmuş bir mobilya mağazasında, gerçek bir ev ortamı yaratılarak, insanların evlerine yerleştirdiklerinde nasıl bir ambiyans yakalayabileceği fikrini verebilecektir.

 

No Comments Yet.

Leave a comment