Marketler İçin Dekorasyon Önerileri

Marketler İçin Dekorasyon Önerileri

Günümüzde çok çeşitli market dekorasyonları, marketçilik sektöründe önemli bir yol almaktadır. Market dekorasyonları. Müşterilerin market içerisindeki ürünler için ilgisini artırmakla beraber, bilgi verici nitelikte olmalıdır. Örneğin, satın alınacak ürün hakkında bilinmesi gereken önemli özellikleri hakkında bir afiş gibi bilgilendirici ilanlar asılabilir.

Market içerisindeki dekorasyon, diğer mağazalardakinden çok farklıdır. Marketlerde özellikle gıdalarda, dekorasyonlar daha değişik dizaynlar da yapılarak müşterilerin ilgisi çekilmelidir. Marketlerde vitrinlerin yerine market içindeki dekorasyonlar daha dikkat çekici olmalıdır. Market dekorasyonların müşterilerin ilgisi açısından çok önemli olduğundan, gelişi güzel bir dekorasyon satışlara da etki edecektir. Marketler için dekorasyon önerileri, konusunda bazı araştırmalar yapabilirsiniz. Bu sebeple dekorasyon konusundan işinde profesyonel olmuş firmalar ile irtibata geçilebilir. Dekorasyon firmaları, market içerisinde satışı yapılan ürünler hakkında gerekli bilgileri sizlerden alarak, gerekli çalışmaları başlatabilir. Bazı marketlerin iç dekorasyonlarında, müşterinin bütün mağazayı gezmesi zorunlu olabilecek tarzda dekorasyonlar yapılmıştır. Müşterilerin tüm ürünleri görmesi açısından uygulanan bu taktik, kimi zamanlar müşterileri sıkmaktadır. Bu sebepler hangi şekilde dekorasyon yapılacağı konusunda, profesyonel firmalar ile iş birliği yapıldıktan sonra, işi tamamen onlara teslim edebilirsiniz.

market-dekorasyonu2

Market içi dekorasyonlarda, ürünler çeşitlerine göre dizilmelidir. Kampanyalı olan ürünler mağaza orasında sergilenebilir. Büyük bir markette müşteri aradığı ürünü bulmakta zorlanabilir. Bunun için yönlendirme yapılmalıdır. Zemin üzerine ok işaretleri ya da rafların girişlerine temel ürünlerin isimleri yazılmalıdır. Hızlı tüketim mallarının, son kullanma tarihleri daha erken bitecek olan ürünlerin satışları için, ön plan olarak o ürünler sergilenebilir. Temel ürünler hakkında gerek duyulduğunda müşterilere yardım edebilmek için, o raflara gerekli sayıda personel bulundurulabilir.

Market içi dekorasyonlarda, raflar ve dizayn dan sonra, ışıklandırma sistemleri de önemlidir. Yeteri kadar ışıklandırma yapıldığı takdirde, ürünler daha ilgi çekici bir hal alabilir. Market içerisinde alış veriş yapan müşteriler, sesli veya görüntülü sistemler ile ürünler veya hizmetler hakkında sürekli bilgilendirilebilir. Alış veriş yapan müşterilerin memnuniyetleri için hizmet kalitesi ön planda olmalıdır. Müşterilerin alış verişlerini gönül rahatlığı ile yapabilmeleri için market personelleri her konuda yardımcı olmalıdırlar.

 

 

 

No Comments Yet.

Leave a comment