Mağazalarda Orta Stant Dekorasyonu

Mağazalarda Orta Stant Dekorasyonu

Alışveriş mekanlarını ziyaret ederken belirli tercihlerle gidilir. Ziyaret amacı için belirlenen ihtiyaçtan çok, gidilen alışveriş mekanının görselliğine de önem verilir. Kalite görselliğin doğurduğu bir sonuçtur genel anlamda. İnsanlar ihtiyaçlarını hem kalite hem de uygunluk üzerine kurar.

Belirli hedefiniz yok ise bir mağazayı gezerken öncelikle ilk olarak görselliğe bakılır. Dizaynı düzenli olan bir mağaza her şeyden önce kalite konusunda ödün vermeyen yapıya sahiptir. Bu nedenle mağazaların kalbi ve kalitesi ilk girerken gördüğünüz yerlerdir. Yani orta alanlar. Görselliğin vitrin sonrası özenle dizayn edilip yansıtılması gereken alanlardır.

Yapılan işin ve alanın önemine ya da konumuna bakılarak dizayn edilmesi gereken orta alanlar oldukça düzenli ve göz yormayan bir görünüme sahip olmalıdır. Şık ve asil görünümün tek sebebi sadeliktir. Abartılı görsellerin de dahi asil durabileceğinin kanıtı düzenden geçer.

SEMCO LALELİ (4)

Bir spor giyim mağazasına girerken gözdeki aşinalığın genellikle mağaza konseptinde bulunan ürünlerin genelinin masada en düzenli şekilde görsel hal almış olarak bulunması olmaktadır.

Mağazalarda orta stant dekorasyonu,  genellikle mağazanın kalbi olan ürünlerin en düzenli ve dekoratif şekilde göze hitap ederek sergilenmesi ile dekore olur. Bir ayakkabı mağazası işletiyor ve ya işletmeyi düşünüyor iseniz mağazanızın orta stant bölümünden kaba ayakkabı kutularını kaldırmanız şiddetle tavsiye olunur. Bunun yerine görseli en yerinde dikkat çekebilecek ya da kolaylıkla tükenebileceğine inandığınız en tercih edilen ürünleri yerleştirmeniz hem müşteri potansiyelinizi arttırır hem de mağaza kalitenizi yükseltir.

ANDİAMO LALELİ-1 (7)

Erkek giyim mağazalarında ise bu durum yerini biraz daha sadelik ve düzen isteyen kalabalık görüntü almaktan çok indirim yüklü bir orta stant olması tercih sebebi olur. Dekorasyon kısmında kimi zaman şık bir oturma koltuğu ile kimi zaman da en sade düzenli şık zarif stantlar tercih edilmelidir.

F16_Vitrin_Tasarimi (57)

Orta stant dekorasyonları genellikle alanın genişliğine göre hem otura bilinecek alan hemde görseli düzgün raf ve ya kendini gösteren ürün sergileme bölümleri tercih edilmelidir. Mağazanın iç alanları dışında orta alanın daha fazla ışık görmesi alanı görsel anlamda daha net belirgin ve özel kılmaktadır.

No Comments Yet.

Leave a comment