Mağazalara Küçük Dokunuşlar

Mağazalara Küçük Dokunuşlar

Perakende sektörünü ayakta tutmayı sağlayan sektörün önyüzü olan mağazacılıkta sunulan hizmet kadar görsel kaliteye de önem verilmektedir. Görsellik mağaza sektörünün en önemli parçasıdır. Kalite ve sade görünüm ile büyük ölçüde dikkat ve ilgi çekme kolaylıkla sağlanır. Ancak mağaza dekorasyonu hakkında bilinmesi gereken en ince detayları atlamamak, hayal gücü ile küçük dokunuşları birleştirerek çok daha etkileyici şık mağaza tasarımları ortaya çıkarmak mümkün olmaktadır.

Mağazalarda yapılan en küçük dekorasyonlar bile ürünlerin atmosferini tamamen değiştirip farklı bir hava katmaktadır. Mağazacılık sektöründe her dekorasyon detayından çok en önem verilen bir diğer detay ışıklandırmadır. Işıklandırmalar mağazanın kalitesini belli eden detaydır. Sıradan standart bir görsel yerine ağır ışıklandırılmış stüdyo spot ışıklar ile ürünleri tamamen gören aydınlık tercih alanı daha çekici kılacaktır.

magaza-dekorasyon-malzemeleri

Duvarlarda kullanılan renklerin softluğu yoğun ışık sağlayan mağazaların dikkati ürünlerin üzerine verecektir. Tarz yaratmak isterken yanlış tercih olarak kalabalık renkler kullanan mağazalar hem görsel açıdan rahatsız edici hem de göz yoran türden oluyor. Bir takı mağazasına ya da kozmetik mağazasına girildiğinde görmek istenen detay temizlik, dikkat çekici renkler, sadelik ve net bir görünüm oluyor.

Takı mağazalarında ağır imaj görselleri yerine sade beyaz detaylar kullanılarak mağazalara küçük dokunuşlar uygulayıp daha çekici kılınabilir. Bir iç giyim mağazasında ürünlerin modellerini dev görsellerde duvarlara monte edip göz ve akıl karmaşasına neden olmaktansa, daha şık sade bağlantılı satışları destekleyen modelleri ve ürünleri sergilemek daha mantıklıdır.

Ziyaret edilen mağazaları vazgeçilmez kılan bir diğer neden ise raf sistemlerinin kolay ve pratik hareket ediyor olması daha düzenli durmasına sebep olacaktır. Sade duvarların boş kalan kısımlarına minik aksesuarlar ile renklendirebilir, satış bölümünü yansıtacak dekorasyon tablolar asılabilir.

Mağazacılık sektöründe en önemli olan kısımlardan biri de kabin bölgeleridir. Kabin bölgesinde görülmek istenen bir detay doğal olarak gözü yormayan ve aynı zamanda bir o kadar da yoğun olması beklenen ayna detayları. Kalitenin ödün verilmediğinin anlamı olan bekleme koltukları ve kabin içerisindeki görseller, kullanım kolaylıklarıdır. Kabin iç giyimde kullanılacak aynaların sıklığı da tüketicinin alışverişteki rahatlığı ve özgürlüğünü simgelemektedir.

 

 

 

 

 

No Comments Yet.

Leave a comment