Mağaza Vitrin Dekorasyonu

Mağaza Vitrin Dekorasyonu

Mağaza Vitrin Dekorasyonu Hakkında

Mağaza dekorasyonu zorlu bir süreçtir. Işıklandırması, vitrin tasarımını, iç dizaynı, konumu gibi etkenler dekorasyonda çok etkilidir. Bu süreçlerin doğru bir şekilde yapılması mağaza için olumlu sonuçlar verirken, yanlış yapılması durumunda istenmeyen sonuçlarla karşılaşılır.

Büyük alışveriş mağazalarına nazaran cadde üzerindeki mağazalarda vitrin çok önemlidir. Şık bir tasarımla düzenlenen vitrinle müşterinin dikkatini çekmesi hedeflenir. Sonra da mağaza konseptine uygun olarak dekore edilen vitrinle müşterinin mağaza içinde rahat hareket etmesi sağlanır. Vitrinler müşterileri mağazaya çekmek ve müşterilerin ürünler hakkında fikir sahibi olması açısından bir şanstır. Mağazanın kişiliğini yansıtır vitrinler. Dış görünüşün insan hayatında çok da bir önemi olmasa da mağaza vitrin dekorasyonu için bu çok önemlidir. Mağaza vitrin dekorasyonunda kargaşalık olmamalıdır. Vitrin aşırı doldurulup, müşteriyi hangi ürüne odaklanması konusunda endişeye düşürmemeliyiz. Böyle bir durumda müşteri tercih yapmada zorlanır ve istediği üründe olsa almaktan vazgeçebilir. Ya da o kadar ürün içinde istediği ürünü göremeyebilirler. Vitrinlerde mağazanın içinde hangi ürün satıldığı müşteriye iyi yansıtılmalıdır. Amacından çıkarılmamalıdır vitrinler. İlan asmak, reklam yapmak için kullanılmamalıdır.

Çünkü müşteriler vitrindeki ürünlerden fazla böyle şeylere daha çok dikkat çekerler. Vitrindeki ışıklandırma da ürünlerin müşteriye doğru yansımasında çok etkilidir. Her zaman ışıl ışıl vitrinler dikkat çekmektedir. Vitrine yerleştirilen ürünlerin farklı yükseklikte ve farklı yoğunlukta olması vitrinin daha çekici görünmesine olanak sağlar. Mağazalarda dikkat çeken en önemli ayrıntılardan biri de cansız mankenler ve dizilişleridir. Bu mankenlerin sıra sıra dizilmesi yerine değişik tarzlarda ve şekillerde dizilmesi mağaza önünden geçen herkesi mağazaya baktırmaya yeterli olacaktır. Günümüzde teknolojik sine vizyonlarda vitrinlere ayrı bir güzellik katmaktadır. Arka planda ürünleri gölgede bırakmayacak fonlar ve fon perdeleri seçilmelidir. Vitrinleri mevsimsel olarak ya da özel günler için farklı şekillerde dekore edebiliriz. Ama ne yaparsak yapalım nasıl şekil verirsek verelim mağazanın amacı dışına çıkacak bir hata yapmayalım. Mağazanın uzaktan da fark edilmesi için vitrin dekorları için geniş ve canlı temalar seçmeliyiz. Ayrıca vitrindeki ürünün mağaza içinde olması gereklidir. Müşteri ürünü almak için mağazaya girdiğinde ürünün devamının olduğunu bilmesi müşteriyi oldukça memnun eder.

Mağaza vitrin dekorasyonu mağazanın ilerlemesi için çok önemlidir.

 

No Comments Yet.

Leave a comment