Mağaza Vitrin Dekorasyon Modelleri

Mağaza Vitrin Dekorasyon Modelleri

Mağaza vitrini deyip te geçmemek gerekir. Pazarlama ve satış tekniklerinin baş öğelerinden olan vitrin tasarımı, aynı tiyatro, sinema filmi gibi görsel bir tasarım ve hatta sanat dalı olmuş durumda. Sokaklarda birçok hazır vitrinle karşılaşıyoruz evet ama müşterileri onlarca metre uzaktan kendine çekebilecek güzellikteki bir vitrin kimi zaman anlattığı unsurlarla, çizdiği kompozisyonla, yanı sıra içerdiği mesajlarla bize iç çektirecek, beğenimizden kendi kendimize mırıldanmamıza sebep olacaktır. Bu yüzden mağaza vitrin dekorasyon modelleri incelemesi yapmak yerinde olacaktır.

Yurt dışında özellikle paskalya bayramı ve yeni yıl kutlamaları nedeniyle yapılan vitrin tasarımları bayram edasına bürünerek tam bir görsel şova dönmektedir örneğin. Dünyanın neresinde olursa olsun iyi bir vitrinde, o sırada hiçbir şey almaya niyeti olmayan insanları bile içeri çekecektir bundan hepimiz emin olabiliriz. Mağaza vitrini tasarımı hayal gücünüze dayanan sonsuz konseptler kurabileceğiniz bir deryadır. Konseptinizi sevgililer günü, anneler günü, babalar günü, yeni yıl gibi gündeme odaklı veya mevsim karşılamalarına odaklı hazırlayabilirsiniz.

Vitrin Dekorasyon Örnekleri

Vitrin Dekorasyon Örnekleri

Örneğin: sonbahar-kış sezonuna girerken, sonbahar renklerini içeren gri tonları ağırlıklı, pardösüler, sonbahara uygun kalem etekler, pantolonlar, atkılar, şapkalar giydirdiğiniz mankenler eşliğinde sonbahar yapraklarının uçuştuğu, (misinalar yardımıyla) yanı sıra kuşların göçünü temsil eden bir vitrin konsepti hazırlayabilirsiniz. Yine başka bir konseptte, renkli onlarca balondan oluşan, kocaman uçan bir balon buketini çocuk mağazası vitrininde kullanabilirsiniz. Başka bir örnekteyse, insanları kelebeklere benzetip, aile bireylerinden oluşan giydirdiğiniz mankenlere kanat takarak, çocuk aile üyelerini havada uçarken tasarlayabilirsiniz.

Vitrin Dekorasyon Modelleri

Vitrin Dekorasyon Modelleri

Yine başka bir vitrin çalışmasında, vitrine sokak efekti vererek bir sokak lambasının altında oturan insan figürü oluşturabilirsiniz. Örneğin sevgililer günü için, dev kırmızı sandalyeler üzerinde dev masa başında, giydirilerek oturtulmuş 2 manken sevgilinin birbirlerine gönderdiği kırmızı düşünce balonlarını resmedebilirsiniz. Aynı şekilde bal peteklerine yerleştirdiğiniz çantalar, çanta mağazasının vitrininde çok hoş duracaktır. Daha farklı bir şeyler tasarlamak isterseniz de, treiler-korku efektleri yaratacak olan ağaç dallarının sardığı, demir tellerin önünde konuçlanmış mankenler sergileyebilirsiniz. Işıl-ışıl bir bayan mağazası vitrini için, vitrininizin tüm duvarlarını gold-dore kumaşlarla kaplayabilirsiniz.

Markanızın dünyayı sardığı mesajını veren, temsili dünya maketlerinin bulunduğu bir vitrinde hazırlayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

No Comments Yet.

Leave a comment