Mağaza İçi Dekorasyonda Zemin

Mağaza İçi Dekorasyonda Zemin

Mağazalar insanların sosyal yaşam içinde ihtiyaçlarını karşıladıkları yerlerdir. Stres veya yoğunluğun çok fazla olduğu ortamlardan fırsat bulmayı başarabilen insanlar biraz olsun özgürlüğün tadını çıkarabilmek ve ihtiyaçlarını karşılayabilmek için mağazalara giderler.

Mağazaların iç dizaynı ve vitrin düzeni müşterinin dikkatini çekebilecek özellikte olmalıdır. Günümüzde birçok mağaza mevcuttur. Bunların müşterin dikkatini çekerek kendilerine yönlendirmeleri gerekir. Bu farklı tasarımı fark eden müşteri ancak mağazaya girer. Bu andan itibaren görev iç tasarıma kalır.

TOMMY LİFE MERTER-1 (10)

Mağaza içinde yapılan dizayın can alıcı noktası zemin kaplamadır. Mağaza içi dekorasyonda zemin duvar rengi, satılan ürün vs ile uyumlu olmalıdır. Öncelikle tekerlekli reyonların kolay hareket edebileceği bir zemin işlevselliği arttırır. Çok kaygan olmayan fakat ışıl ışıl olan zeminler oldukça kullanışlı olmaktadır.

 Zemin kesinlikle fayans olarak dizayn edilmemelidir. Çünkü fayans zemin ayakkabı vs sert madde sürtünmelerine karşı dayanıksız oluşu ve derz aralarındaki kirli görünümü sebebi ile kısa ömürlü bir dizayndır. Fayans aynı zamanda kaygan bir zemin oluşu sebebi ile de kalabalık ortamlar için uygun değildir. Bir başka alternatif olarak son dönemlerde oldukça fazla tercih edilen laminant parke döşemesi ise parlaklığını çok çabuk yitiren ve adımların sesini çok fazla yansıtan bir döşemedir. Bakımı oldukça zor olmasına karşın ömrü kısadır. Suya dayanıklı değildir. Bu özelliği kış ayları için olumsuz bir özelliğidir.

TOMMY LİFE BİGS MERTER-1 (27)

Sıkça kullanılan mermer, granit döşeme ise oldukça maliyetlidir. Ancak bu maliyeti uzun ömürlü oluşu ile karşılamaktadır. Oldukça fazla kalabalığı ağırlayan mağaza zeminleri için en uygun olanı ve sıkça kullanılan mermer veya granittir. Bu ürünün temizliği ve parlatılması da teknik destek ile pratik şekilde yapılabilmektedir. Suya, çizilmeye, yangına vs. Oldukça dayanıklıdır. Mağaza içinde ki ışıkların yansımasını oldukça güzel vermektedir. Mağaza içine verdiği ışıltı ile ortamı çok daha şık ve çekici göstermektedir. Adım seslerini yansıtmaz. Temizliği oldukça kolaydır. Uzun ömürlüdür. Mağaza içine nezih bir görünüm vermektedir. Bu görünüm mağaza içi diğer dizayna uygun olmalıdır. Zemin ve dekor uyumu sağlandığı ölçüde başarılı olabilir. Müşteri için göz alıcı bir ortam yaratılabilir.

No Comments Yet.

Leave a comment