Mağaza İçi Dekorasyonda Yuvarlak Stantların Önemi?

Mağaza İçi Dekorasyonda Yuvarlak Stantların Önemi?

Günümüzde Kobilerden kurumsallığa giden mağazacılık sektörü gün geçtikçe hız kesmeden büyümeye devam etmektedir. Genellikle nüfusun yoğun olduğu bölgelerde kurulan mağazalar, giyimden zücaciyeye, gıdadan teknolojiye birçok sektörün bulunduğu bu devasa piyasada, mağazaların bulundukları yerden çok konseptine dikkat edildiği her zaman dikkati çeken özelliklerindendir. Özellikle küresel köy haline gelen dünyamızda, markaların temsil ettikleri ülkeleri mağaza dekorasyonunda göstermeleri, çizgilerini taşımaları ve iç dekorasyonlarını ona göre imar ettirmeleri, mağaza iç dekorasyonunun markalar tarafından ne kadar önemsendiğinin göstergesidir.

ayakkabi-magaza-dekorasyonu-oneri2

Birçok tanınmış marka, mağazalarında ürün görselliğini en iyi biçimde sergilemek ve ürünü satmak için belirli araçlar kullanır. Bu araçlardan belki de en önemlisi stantlardır. Mağazaların vazgeçilmez unsuru olan stantlar, hem ürünleri en iyi biçimde sergilemek, hem de raflarda yer kalmayan ve elinizde stok olarak fazla bulunan ürünleri en etkili biçimde satışa çıkarmak için adeta sihirli bir değnektir. Örneğin giyim sektöründe satış yapan bir mağaza, elinde bir önceki sezondan kalan birer ikişer ürünleri raflara yerleştirmesi hem mağaza görselini bozar, hem de raflar boş gözükebilir. Ancak bu ürünleri mağaza girişine yakın bir stantta koyarsanız, hem mağazanıza renkli bir görüntü katabilir, hem de en göze çarpıcı çizgileriyle sergilenen ürünleri mümkün olan en kısa sürede elinizden çıkarabilirsiniz.

DCIM100GOPRO

Stantların birçok çeşidi bulunmaktadır. Sektörel bazda değişmekte olan stantlar mağaza dekorasyonunda oldukça önemli bir yere sahiptir. Birçok mağazada kullanılan stantlar genellikle ya dikdörtgen-kare biçiminde ya da yuvarlak biçimdedir. Genellikle mağazaların orta yerinde ve girişlere yakın kısımlara konulan stantların en çok tercih edileni şüphesiz yuvarlak olanıdır. Gerek diğer stantlara göre daha az yer kaplaması, gerekse ürünleri 360 derecelik bir görselliğe kavuşturuyor olması açısından birçok mağazada kullanılmaktadır. Özellikle mağaza içi dekorasyonda yuvarlak stantların önemi büyüktür. Kuşkusuz her ürünü kombin edilebilir bir şekilde sergilemenize yarayacak ve diğer stantlara göre daha çok ürün kapasitesine sahip olan bu yuvarlak stantların tercih edilmesinde etkileri oldukça büyüktür. Ayrıca mağazalara bir müşteri gözüyle bakıldığında ilk göze çarpan yuvarlak stantlarda sergilenen ürünlerdir. En çok rağbet gören ürünlerde genellikle bu tür stantlarda sergilenenlerdir. Bu yüzden mağaza içi dekorasyonunda yuvarlak stantların önemi ve etkisi büyüktür.

 

No Comments Yet.

Leave a comment