Mağaza İçi Dekorasyonda Cansız Manken Kullanımı Nasıl Olmalı?

Mağaza İçi Dekorasyonda Cansız Manken Kullanımı Nasıl Olmalı?

Alışveriş yaparken kıyafet denemeye üşendiğimiz zamanlarda, mağazanın içindeki mankenlerden yardım alabiliriz. Onlar bu konuda bize yol gösterici olacaklardır. Sonuçta her kıyafet askıda durduğu gibi durmadığı için denemeden kıyafet almanın bizi yanıltabileceği ortadadır. Bu nedenle satıcıların mağaza içindeki cansız manken kullanımına üst düzeyde özen göstermeleri gerekmektedir.

DCIM100GOPRO

Peki, mağaza içi dekorasyonda cansız manken kullanımı nasıl olmalı? Benim kanaatime göre dekorasyona uyum sağlayıp, mağaza içinde absürt durmayacak biçimde dekorasyonla bir bütün sağlamalıdır. Tüketicinin dikkatini çekebilecek şekilde dizayn edilip,  müşteri sayısını artırmaya avantaj sağlamalıdır.

SNAZZY MERTER STAR ARENA-1 (4)

Biz tüketiciler olarak dikkatimizi çeken şeylerden hoşlandığımıza göre, mağazadaki cansız mankenlerin de tüketicinin dikkatini çekebilecek şekilde olması ve mağaza ile, göze hitap eden bir uyum içinde olmaları gerekmektedir. Sonuçta tüketiciler alacakları ürünleri cansız mankenlerin üzerinde olan kıyafetlere bakarak da beğenebilirler. Bu yüzden mankenlerin birbirleri ile de uyum sağlaması tüketicinin gözüne hoş geleceği için mağaza bu durumdan avantajlı çıkar.

DCIM100GOPRO

Mağaza içi dekorasyonda cansız mankenlerin konumu ise insanların ilk etki alanına girebilecek akabinde göz menziline girmeyi başarabilecek şekilde olmalıdır. Mesela bir müşteri mağazaya girdiğinde dikkatini çeken bir şey yok ise geri çıkma ihtimali yükselir. Bu nedenle müşterileri daha çok mağazada tutmak ve satış oranını artırmak için cansız mankenlerin, göze ilk çarpan yerlerde bulunmaları doğru bir seçim olacaktır.

TOMMY LİFE (31)

Gerçek bir defile düşünelim. Kıyafetlerin daha çok alıcı bulmasını sağlamak için manken kullanımı doğru bir yaklaşım olduğuna göre, cansız mankenlere de önem verilmelidir. Ki en önemli markalar kreasyonunu sunmak için defile düzenleyip daha çok etkileşim alanına dâhil olmak ister. Bu nedenle canlıları kadar cansız olanlarına da dikkat edilmelidir.

No Comments Yet.

Leave a comment