Mağaza İçi Dekorasyonda Ahşap Tasarım

Mağaza İçi Dekorasyonda Ahşap Tasarım

Mağazaların dekorasyonunda ahşap materyali sıklıkla kullanılmaktadır. Doğal ve sakin bir ortam sağlayan ahşap tasarımlar, dinlendirici soft bir ambiyansta yaratır. Ahşap tasarımlarda masif detaylar kullanılabileceğiniz gibi renklendirilmiş ahşap tasarımlardan da kullanabilirsiniz. Örneğin duvarlarınızın üzerinde kullanacağınız blok haldeki ahşap profiller ortama metal yada koyu renkli duvarlara göre daha doğal ve pastoral bir efekt kazandırır. Günümüzde mağaza ve dekorasyon tasarımlarında, klasik çizgilerin yanında modern ahşap tasarımları da oldukça fazla sergilenir. Mağaza içi dekorasyonda ahşap tasarım gözü dinlendiren sakin bir ortam sağlar.

Modern geometrik ahşap raflar, blok yukardan yere kadar inen obje rafları, konik raflar aşağımız mağazalarında kullanılan dekorasyon tasarımlarındandır. Örneğin, siyah ton ve efekt kullanılmış duvarın ön tarafında krem renklerde yukardan yere kadar inen geometrik kesimdeki irili-ufaklı raflar, değişik çeşit ve büyüklükteki ürünleri sergilemeniz açısından hem kullanışlı, hem de modern bir tarzda dekorasyon yaratır.

F16_Vitrin_Tasarimi (41)

Yanı sıra yeşil bir duvar profiliyle askı sisteminde sergileyeceğiniz ürünler asılabilirken, hemen altına yerleştirebileceğiniz tekstil ürünleri, yerde duran gözlü raflardan oluşan ahşap standa katlanarak yerleşen ürünleri de koyabilirsiniz.

Hatta dilimli ahşap duvar profili üzerine monta ettiğiniz şeffaf pvc tekli raflara, ayakkabı modellerini sergileyebilirsiniz.

Genellikle kullanılan bir yerleştirme sistemi de, yukarda duvara monte şekilde sıralanmış, ahşap raf üzerinde katlanarak sergilenen ürünlerin altında, borulara asılarak sergilenen asılı kıyafetler olabilir. Sonuç olarak ahşap üniteleri ister üst raflarda, ister yer stantlarında, istersek te duvar profilleri ve geometrik çizimdeki raflarda kullanabiliriz. Yanı sıra ahşap ışıltıları, duvarda stant bölücü olarak ta kullanabilirsiniz.

Ahşap detayı kullanarak, niş çerçevesi de yapılabilmekte. Arkada beyaz aydınlık fon eşliğinde, ahşap raf ve çerçeveden oluşan bu nişler, yukardan vuran gizli aydınlatmalar sayesinde de çok hoş ve doğal bir görüntü vermekte.

Masif renkte sadece ahşap raflardan oluşan ve aynı materyal ve renkte devam eden bir mağaza tarzı da oluşturabilirsiniz. Ahşap doğramalar kullanılarak, tavan detaylı, duvar ve köşe efektleri de oluşturulabilmekte. Yine ahşabı, çelik ve alüminyum askılar, çerçeveler, paneller kullanarak ta, stantlar veya duvarlarınızda kullanabilirsiniz. Ham halde yatay kesilmiş disk şeklindeki ağaç kütüklerinden bile mağazalarda masa, sehpa, duvar süsleri gibi objeler kullanılabilmektedir.

No Comments Yet.

Leave a comment