Mağaza İçi Dekorasyon

Mağaza İçi Dekorasyon

Giderek artan tüketim toplumu içerisindeki alışveriş çılgınlığı ve müşterilerin mağazalara girdiklerin de içerideki atmosferden ve de renklerinden fazlasıyla rahatlık yanın da huzur bulmaya çalışmaları onları daha çok satın almaya çeken sihirli unsurlar gibi görünse de ayrıca mağazanıza sempati kazandıracak etkenler olabiliyor mağaza içi dekorasyon. Öncelikle mağaza içi dekorasyon da bilmemiz gereken en önemli etkenlerden birisi de bütçemizin oranı ve bu alan da yapabileceklerimizin hayal gücünü oldukça fazla zorlamamızla başlayacaktır.

TOMMY LİFE MERTER-1 (21)

Kuracağınız mağazanın ilk olarak ne tür müşterilere hitap ettiğini bilmeniz gerekiyor. Örneğin bijuteri mağazası açmak istediğiniz de ürünlerinizi mutlaka renk renk ayrım yaparak müşterilerinizin çok fazla zorlanmadan ürünlerini almasına ve erişebilecekleri boylar da göz hizalarına dengeli bir şekil de ürünleri dizmeniz gerekmektedir. Ayrıca ışığın parlak kolyeler ve renkli taşlara çok fazla güçlü ışık yansıtmadan müşterilerinizin gözünü çok yormayacak seviye de olmasın da fayda vardır. Bayan giyim mağazasın da ise en önemli etkenlerden birisi soyunma kabinlerinin mutlaka perdeden olmaması ve altlarının açık olmamasıdır. Bunların yanın da bayan mağaza kabinlerinin her zaman mağaza girişinden uzak olması dekorasyon yönünden oldukça etkili olacaktır. Mağaza da dekorasyon konusun da en önemli etkenlerden birisi de kasa sorunudur. Çoğu mağaza kurucusu kasayı hangi tarafa yerleştireceği bilememektedir. Bilimsel araştırmalara göre tüketiciler dükkândan içeri girdiğin de ürünlere bakmaya ilk olarak sağ taraftan başlarlar.

F16_magazadekorasyonu (1)

Bu nedenle ürünlerinizi mutlaka sağdan sola doğru bir “U” planı şeklin de dizmeniz de fayda olacaktır. Kasayı ise çıkışın soluna yerleştirmeniz de önemli unsurlardan birisidir. Hatta mağazanız da bir giriş ve çıkış kapısı olması her zaman sizin için ve müşterileriniz için faydalı olacaktır. Müşterileriniz kasa sırasın da beklediğin de ise onların beklerken ki sabrını taşırmayacak ufak ve küçük ürünler koyarak dikkatlerini o ürünlere vermeleri de oldukça mantıklı olacaktır. Bu ürünler genel olarak cüzdan, kolye, küpe, kolye gibi takı aksesuarları olabileceği gibi mevsimsel özelliklere göre yeri geldiğin de saat, güneş gözlüğü gibi ürünler de olabilir. Böylelikle müşterileriniz mağaza içeresin de oyalanırken çok fazla sıkılmayacakları gibi hoş zaman geçirmiş de olacaklardır.

No Comments Yet.

Leave a comment