Mağaza İçi Bölme Duvar Dekorasyonu

Mağaza İçi Bölme Duvar Dekorasyonu

Mağaza içerisini bölerek çok farklı bir alan ve dekor yakalamak mümkündür elbette. Hele hele bölüm yapılacak alanın yeteri büyüklüğe sahip olması, bölme işleminin kaliteli olması kadar anlamlı ve değerlidir. Bölünmesini istediğiniz alanın, eklem yerlerinin betonarme mi olduğu ve ya koşulların her türlü montaj ve müdahaleye müsait olup olmadığı da önem arz etmektedir. Bir başka önemli husus ise, bölme yaptıracağınız alanın geri kalan kısmı yine size mi ait olacağı yoksa sizden bağımsız başka bir kişi ve iş koluna mı ait olduğudur. Zira sizden bağımsız bir kişi ve alan olacak ise, ses yalıtımı anlam ve önem kazanacaktır. Böyle bir durumda hem ısı ve hem de ses yalıtımı zaruri bir hal alacaktır. Durum böyle bir boyut kazandığın da ise, bölme işlemi ısı ve ses yalıtımı gibi özellikler taşıyan Alçıpen sistemi ile yapılmalıdır.

TOMMY LİFE MERTER-1 (14)

Alçıpen ile yapılmasının bir başka önemli noktası da, diğer bölme de herhangi bir olumsuz durum, elektrik kontağı, yangın gibi kötü koşullardan sizin korunmanızı, iş yerinizin en az düzeyde etkilenmesini sağlayacaktır. Bütün bunlarca beraber, dayanıklılık göstermesinin yanı sıra, ısı, ışık ve ses yalıtımı gibi özelliklere de sahiptir. Aynı zaman da birbirinden güzel dekore olabilme özelliğine sahip olması da bir başka avantaj sunmaktadır. İstediğiniz renk boyanın uygulanabileceği bir yüzeye sahip olmakla beraber, iskelet kurumun da metal malzeme ve profillerin kullanılması dolayısıyla da ciddi bir direnç gösteren malzemedir. Alçıpen üzerine atılacak boyaların kaliteli olması sonucun da, silme ve temizleme kolaylığına da sahiptir. Her çeşit ekleme ve çıkarımlara da müsait olması, ileriki zamanlar da yapabileceğiniz her türlü müdahaleye imkân vermektedir. Son derece şık bir görüntü sağlamasının yanı sıra, ekonomik koşullara da hitap ediyor olması, tercih edilmesin de önemli bir başka özelliğidir.

Yukarıda da söylediğimiz gibi, sağlam iskelet yapısına sahip olması, üzerine her türlü raf sistemlerinin eklenmesine imkân ve olanak vermektedir. Modern ışıklandırma sistemlerine gösterdikleri uyum ile beraber, sizin talepleriniz üzerine, Alçıpen sistemine eklemlenmesi de mümkündür. Bütün bu imkânlar, Mağaza İçi Bölme Duvar Dekorasyonu işlemin de özenle dikkate alınması gerektiren önemli bir konudur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

No Comments Yet.

Leave a comment