Mağaza İç Dekorasyon Örnekleri

Mağaza İç Dekorasyon Örnekleri

Her şeyden önce mağazanızın içinde harikalar yaratmak sizin elinizdedir. Eğer zevkli biriyseniz, birazda araştırma yapmanın sonucunda ufak, tefek yardımlar almanız sonucu istediğiniz gibi, hayallerinizi süsleyen bir mağazaya sahip olmak, hiçte ulaşılması zor bir iş değildir. Mağaza içi dekorasyon örnekleri nelerdir bir göz atalım.

Sadece önemli olan, ne satmayı planladığınız, hangi kesime ve müşteri kitlesine veya kitlelerine hizmet vereceğinizdir. Mağazanın ufak çaplı bir dükkân mı, yoksa geniş çaplarda çalışacak, birçok kitleye mi ürün satacak tabii bunlar da işleri değiştiren unsurlardır.

Biz burada küçük ya da orta çaplı mağazalara iş dekorasyon hakkında birkaç örnek vermeyi planladık. İlk örneğimiz çok sade basit ve dolayısıyla ekonomik bir öneri olacak. Bu örneği size 2 şekilde sunacağız. İnce uzun, dikdörtgen bir mağazayı baz alıyoruz.

magazadekorasyonu-ince-fikirler

1-Baştan sona beyaz tasarlanan bir dükkânda, içeri girildiğinde sol duvarda birbirini enine ve boyuna kesen rafları, duvarın üst yukarısına yerleştirirken, alt kısma boru askılıklarını yerleştirebilirsiniz. Böylece burayı hem elbise askılığı, hem de katlanacak ürünler için raf yaptınız. Tam karşı duvaraysa, duvar boyu giydirilmiş manken sıralarsanız, ürünlerinizi 3 boyutlu sergilemiş olursunuz. Giriş kapısının tam karşısına gelen dip duvara da kasa ünitesini yerleştirebilirsiniz. Şayet burada yeriniz kalırsa, aksesuarları dizdiğiniz bir ayaklı raf standı kullanabilirsiniz. Böylece müşteriler, ödeme kuyruğundayken, ya da para üstü beklerken bu ürünlerle de ilgilenecek ve satın alacaklardır.

2-Aynı ortamı farklılaştırarak, tekrar dekore edelim. Bu kez bir duvarı tam ortadan enine metal tek bir rafla ikiye bölelim. Üst tarafa, gömlek, tişört, ceket, sweet vesaire üst ürünleri asalım. Altına da ilgili ürünlerden kot pantolon, kanvas pantolon, kumaş pantolon, şort, kapri gibi ürünleri asabiliriz. Bunun tam karşısınaysa aynı şekilde ortadan duvarı tek bir yekpare beyaz ahşap rafla bölerken bu kez hem alta, hem ortadaki rafa yarım gövde mankenleri giydirerek yerleştirelim ve müşterinin beğenisine sunalım. Bu kez kasa ünitemizi karşı duvarın sol köşesine alalım ve böylelikle de, kendimize ortada daha büyük bir alan açmış olduk. Bu ortada bıraktığımız boşluğa da, döner bir aksesuar askılığı satandı koyarak, burada eldivenler, kasketler, gözlükler vesaire takılar ne ile ilgili teşhir sunuyorsak o ürün aksesuarlarından asabiliriz.

 

 

 

 

 

No Comments Yet.

Leave a comment