Mağaza Dekorasyonunu Kimlere Yaptırmalıyız?

Mağaza dekorasyonu kime yaptırılmalı?

"Mağazama dekorasyon yaptıracağım fakat kime yaptıracağım konusunda kararsızım!" diyorsanız, bu yazımızı okumanızda fayda var.

Mağaza dekorasyonu hafife alınacak bir detay değildir!

Herkes dekorasyondan anlar mı? Dekorasyon dediğimizde dahi bu aslında çok geniş bir kavramı ifade ediyor ve kendi içinde gruplara ayrılıyor ; iç dekorasyon, ev dekorasyonu, mağaza dekorasyonu gibi.. Kendi içerisinde bile ayrı uzmanlık alanı gerektiren bir konuda yeterli tecrübe bilgi ve donanıma sahip olmayan kimselerin yapacağı dekorasyon uygulamaları ne yazık ki genellikle istenmeyen sonuçlar doğuruyor. Mağazanızda yaratmak istediğiniz etkiyi tam olarak algılayabilecek ve bunu somutlaştırabilecek kişilerle çalışmanız kurumunuz için en doğrusu.

vitrin-dekorasyon-malzemeleri1

Mağaza dekorasyonumu mutlaka bir mimara mı yaptırmalıyım?

Mağazanız için en doğrusu bu konuda deneyimi olan kişilerdir.

Az önce yazdıklarımızdan bu işi yalnızca mimarlar yapabilir sonucu çıkması da doğru bir sonuç olmaz, çünkü her mimar iyi bir şekilde mağaza dekorasyonu tasarlayamayabilir. Günümüzde pek çok mağaza tasarımcısı aslında bu işin çekirdeğinden yetişen ve uygulamalarla yoğrulmuş kişilerdir. Mağazanızın dekorasyonu noktasında bu iş ile ilgili daha önce yapılan işlere göz  atmanızı tavsiye ederiz. İster mimar olsun ister normal herhangi birisi, önemli olan bu zamana kadar yapılan işlerdeki memnuniyet ve kalite oranıdır.

magaza-dekorasyon-malzemeleri2

Mağaza dekorasyonu için tasarımcı ile ön görüşme yapmalı mıyım?

Tasarımcılar ile iletişim kurmaktan ve örnek proje istemekten çekinmeyin!

Yaptıracağınız işin önemli bir iş olduğunu unutmayın ve iletişim kurmaktan, soru sormaktan, örnek talep etmekten çekinmeyin. Tasarımcınız ile kuracağınız iletişim sonraki aşamalarda da size işin seyri hakkında ipucu vermektedir. Mağaza tasarımcısının sizinle konuşma şekli, sorunlara bakış açısı, istediğiniz dekorasyon fikirlerini kavrayabilmesi ve buna göre size önerilerde bulunabilmesi iş hakimiyeti açısından oldukça önemlidir. Ne istediğinizi keşfedemeyen sizi anlayamayan bir tasarımcı sizi mutlu edecek bir işi değil kendi bildiği işi yapacaktır. O yüzden çalışacağınız kişi ile aranızdaki iletişimi önemsemenizi tavsiye ederiz.

 

No Comments Yet.

Leave a comment