Mağaza Dekorasyonunda Teknolojik Dokunuşlar

Mağaza Dekorasyonunda Teknolojik Dokunuşlar

Teknoloji hayatımıza öylesine işlemiş ki her alanda karşımıza çıkmaktadır. Teknoloji ve hayatımıza kattığı kolaylıklar saymakla bitmez. Teknolojinin sağladığı kolaylıklardan yararlanırken hayatımıza olumlu yönde mi olumsuz yönde mi etki edeceğini düşünmeliyiz. Çünkü teknoloji faydalı olduğu kadar kullanımdan kaynaklı zararlarıma bulunmaktadır.

Mağaza dekorasyonunda teknolojik dokunuşlar yaparak mağazanın daha ilgi çekici bir atmosfere sahip olmasını sağlayabiliriz. Mağaza dekorasyonunda renkler çok önemlidir. Ama hangi rengin ne derece etkili olacağı kafa karıştırıcı olabilir. İşte tam da bu esnada teknoloji yanımızda olur. Çekeriz duvarların resimlerini seçeriz renkleri teknolojik bir dokunuşla ne renk nereye nasıl olur konusunda bize fikir verir. Ayrıca rengârenk mobilyalar bunların yapılışları teknolojik aletler sayesinde kolaylıkla yapılabilir. Tasarladığımız fikirlerimizi teknolojik ortamda uygulayarak hayata daha çabuk geçirme imkânımız olur. Mağazaya gelen müşteriler rahat, ferah, düzenli, şık ve güzel bir ortam ister. Mağazacılık dekorasyonunda vitrin tasarımında, ışıklandırmada, duvar kâğıtları, kullanılacak raf sistemleri ve hatta müzik çok önemli bir yer tutar.

magaza-dekorasyon1

Bütün bu sistemlerin uyum içinde olması teknolojinin dekorasyon üzerindeki etkisini çok iyi açıklamaktadır. Mağaza içi bilgilendirmelerde kullanılan seslendirmeler bile teknolojik aletlerin her alanda çok fonksiyonlu bir şekilde kullanıldığının göstergesidir. Ayrıca büyük alışveriş merkezleri içindeki kamera sistemleri mağaza içine yerleştirilen lcdler dekorasyonda çok önemli bir yer tutmaktadır. Dekorasyonda kullanılan her ürünün arkasında bir teknoloji dokunuşu mutlaka vardır. Mağazanın ısı yalıtımı, görselliği teknolojiyle buluşturulmuştur.

Özellikle de görsellikte teknolojinin payı azımsanmayacak kadar fazladır. Mağaza içinde satışa sunulan ürünlerin müşterilere yansıması bile teknolojik imkânların hayata geçirilmesi ile olanaklıdır. Mağaza içinde dizayn sağlanırken aynalara da çok önem verilir. Bu aynaların çok fonksiyonlu bir şekilde mağazalarda dekore edilmesi mağazanın görünümünde oldukça etkilidir. Duvarlara yansıtılan 3D görüntüleri, asma tavan sistemleri birer teknoloji harikasıdır. Çok katlı mağaza içine yerleştirilen yürüyen merdiven, asansör gibi sistemlerin mağazanın müşterilerine sunduğu kolaylıkların başında gelir. Çocuklar için ayrılan bölümlerde kullanılan ürünlerin teknolojiyle oldukça iç içe geçtiği ve teknolojinin her evrenin hayatında oldukça büyük bir alana sahip olduğu gözlemlenmektedir.

 

 

 

No Comments Yet.

Leave a comment