Mağaza Dekorasyonunda Ses Yalıtım Sistemi

Mağaza Dekorasyonunda Ses Yalıtım Sistemi

Mağaza dekorasyonlarının önemli bir kriteri de ses yalıtım sistemlerinin uygulanmasıdır. Böylece daha sıcak bir atmosfer söz konusu olurken, aynı zamanda da dışarıdan gelebilecek rahatsız edici seslerin de önlenmesi sağlanır. Sadece müşteriler açısından değil, mağaza sahibi açısından da ses yalıtım sisteminin faydaları vardır. Yazın mekanın serinliğini, kışın ise ısısın muhafaza edilmesi, iklimlendirme masraflarını yarı yarıya düşmesini sağlar.

Gürültünün önlenmesi

Özelikle cadde yanlarında açılan mağazalar içerisine araçların korna sesleri ve trafik akışından kaynaklanan gürültüler gelebilir. Bu durum mağaza müşterilerini rahatsız edebileceği gibi, mağaza çalışanları da rahatsız edici bir durumdur. Yalpan araştırmalara göre gürültü, insan üzerinde en etkili stres yaratıcı sebeplerden birisi. Bir mağazanın çalışanlarının sesten eklenmesi halinde performanslarının düşmesi söz konusu olabilir. müşterilere karşı somurtma ve asabi olma durumlarıyla karşılaşılabilir. Gürültünün çok fazla olması, mağaza içerisinde hissedilmemesi için müzik sesinin açılmasını tetikleyebilir. Ama mağaza içerisinde çok fazla yüksek sesli müzikler de müşterileri rahatsız eder.

Bu gibi durumlarla muhatap olmamak adına yapılması gereken en iyi şey ise, dekorasyonun bir parçası olarak ses yalıtım sistemlerini çözüm olarak görebilmektir. Böylece yazın klima masraflarından, kışın ise doğalgaz masraflarından çok iyi derecede tasarruf edilecek olurken, aynı zamanda da müşterileri rahatsız edici seslerden de kurtulmak mümkün olur.

DCIM100GOPRO

Ses yalıtım sistemlerinin özellikleri ne?

Çok kolay bir şekilde uygulanan ses yalıtım sistemleri, dışarıdaki gürültüyü emer. İçerideki ses akustiğinin daha iyi olmasını sağlar. Isıyı tutar. Soğu havanın dışarıdan içeriye girmesine engel olur. Aynı zamanda da içeride bulunan ısının veya yazın serin havanın dışarıya çıkmasını engeller. Hafif oldukları için binaya ek bir yük bindirmezler. Kolayca uygulandığından sonuçlarını hemen hissedebilmek mümkündür. Kullanım alanlarına göre birkaç çeşidi bulunuyor. Mağazalar için piramit yalıtım sistemlerinin uygulanması iyi olabilir.

Mağazanızda kullanıcı deneyimini arttırabilmeniz açısından ses yalıtım sistemleri çözümlerini incelemenizde fayda var. Böylece daha iyi bir mağaza atmosferinin oluşmasını sağlamış olursuz. Müşterilerinizin memnuniyeti için ses yalıtım sistemleri cüzi fiyatlarla kaliteli bir ortam yaratmanın önemli bir unsudur.

No Comments Yet.

Leave a comment