Mağaza Dekorasyonunda Kasa Bankoları

Mağaza Dekorasyonunda Kasa Bankoları

Yine mağazacılık sektöründe önemli bir unsurda kasa bankolarıdır. Kasa bankoları işlevsellik bakımından kasalarda ödeme kuyruğu oluşturup, müşteriyi sıkmamak amacıyla, hem kasiyer hem de müşteri tarafından oldukça işlevsel olmalıdır. Kasiyere sağlayacağı konfor aşısından geniş ve gözlü ya da çekmeceli veya eğimli açılanlarından tercih edilebilir. Yine önemli bir konu da kasa ünitelerinin konacağı yeri iyi belirlemek olmalıdır. Önerilere göre kasa üniteleri mağazanın girişinde hemen sayıda başköşede olmamalıdır. Zira müşterinin aklına hemen ödemeyi getireceğinden yanı sıra ürün yerleştirilecek önemli bir bölgenin size vereceği kayıptan dolayı girişin sağ kısmı önerilmez Zira yapılan araştırmalar sonucunda müşterilerin bir mağazaya girdiklerinde, hemen sağ reyonlara yöneldikleri ispatlanmıştır. Bu yüzden müşteri ilk öncelikle mağazanın sonuna kadar ilerleyerek, son noktaya kadar sergilenen ürünleri dikkati dağılmadan inceleyebilmelidir. mağaza dekorasyonunda kasa bankoları yerleşimi ve dekorasyonu büyük önem taşır.

SEMCO LALELİ (13)

Mağazanın son kısımlarında konuşlanmış olan bir kasa ünitesi birçok açıdan daha verimli olacaktır. Kasa ünitesi için boş bir köşeyi de değerlendirebilirsiniz fakat, kasa zor bulunur bir yerde olmamalı, müşteri mağaza içinde kasayı bulabilmek içinde dönenip durmamalıdır. Göz önünde rahat ulaşılır bir noktada konuşlanmış olan kasalar, müşteriyi sıkıntıya sokmayacaktır. Yanı sıra kasalar mağazanın büyüklüğüne ve kapasitesine göre yeterli sayıda olabilmeli, yine müşteri memnuniyeti açısından eğer gerekiyorsa, 4-5-6- adet bulunabilmelidir.

REPORT LALELİ-1 (25)

Kasa bankoları birçok tarz ve çeşittedir. Örneğin yuvarlar köşeli bankolar, sert köşeli tasarlanmış bankolar, üzeri cam üniteyle kaplanmış kasa bankoları, çekmecelerle kaplanmış kasa bankoları, ahşap kasa bankoları, ahşap ve füme flotal camın birlikte kullanıldığı kasa bankoları, köşelere konuşlandırılmak için yuvarlak dönen kasa bankoları, yine köşede duracak kasalar için köşeli dönen kasa bankoları, dışa bombeli kasa bankolar, alüminyum çerçeveli kasa profilleri, cam la camekan ile dizayn edilmiş kasa bankoları gibi piyasada 1. Hatta 2. El dahi kolaylıkla ulaşabileceğiniz, değişik fiyat aralıklarındaki kasa bankoları mevcuttur.

NİCE İSTANBUL-ZERGA MERTER-1 (23)

Bu yukarda saydığımız bol çeşitlilikteki kasa ünitelerini mağazanıza uygun dekorasyonda olanlarından seçebilirsiniz. Örneğin mağazanızda cam ürün standı çoğunluktaysa camekanlı kasalardan, ahşap kaplamalarınız ve detaylarınız varsa dışa bombeli ahşap kasa ünitelerinden, veya mağazanızda alüminyum çerçeveli aynalar, raflar mevcutsa alüminyum çerçeveli kasa ünitelerinden faydalanarak, dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

No Comments Yet.

Leave a comment