Mağaza Dekorasyonunda ince fikirler

Mağaza Dekorasyonunda ince fikirler

İnsanların bir ürünü alması için önce gözlerine hitap etmesi gerekir. Girdikleri mağazada ürünün ilgi çekiciliği kadar mağazanın da çekiciliği önemlidir. Tabi bir müşteri için her zaman öncelik çalışanların ilgi ve alakasıdır. Tatlı bir dil kullanılarak müşteriler ürüne ikna edilebilir.

magazadekorasyonu-ince-fikirler

Mağaza renkleri müşteriyi çekme açısından çok önemlidir. Kullanılan renkler müşterinin beyninde algılar yaratabilir. Çünkü renklerin kişiler üzerinde etkileri vardır. Örneğin; mor renk güveni ve kaliteyi temsil ettiğinden kullanılabilecek bir renktir. Mağazanızı hem canlı hem de ilgi çekici yapabilir. Ancak gri renk için aynı şey geçerli değildir. Gri renk kararsızlığın ve belirsizliğin rengidir. Bir restoran sahibiyseniz, kırmızı sizin için uygun bir renk olabilir. Kırmızı her zaman iştah acıcı renktir. Etrafınızda ki ünlü restoranlara bakarsanız hepsinin logosunda kırmızı bir renge rastlayabilirsiniz. Vitrin bir mağazayı seçerken en önemli etkenlerden biridir. Herkes mağazayı ilk olarak dıştan görür ve insanları dıştan görüntüsüyle kendine çeker.

En güzel ürünlerin bu nedenle vitrinde bulundurulması gerekmektedir.  Mağaza dekorasyonunda ince fikirler ve ufak dokunuşlarla mağazanızın kalitesini arttırabilirsiniz. Mağaza girişinizde mağazanızı ilginç hale getirecek fikirleri uygulayabilirsiniz. Şık ve özenli bir giriş müşterinizi özel hissettirecektir. Mağazada gezilecek yer bırakın. Orta kısmı boş bırakın, müşterilerinizin rahatlıkla gezmesine izin verin. Mağazanızda düzen çok önemlidir. Müşteri ne aradığını bilir ve düzensizlikten hoşlanmaz. Mağazanızda ürünlerinizi daha iyi göstermek için doğru ve daha iyi bir ışıklandırmaya sahip olmaz gerekmektedir. Mağazanızın iyi bir dekorasyona sahip olması için bir diğer önemli kısımda mağazanızda çalınan müziklerdir. Mağazanızın tarzına uygun olmaya müzikler ya da mağazanızda çalan müziklerin çok yüksek sesli olması müşterilerinizi rahatsız edebilir. Müziğin arkadan ve rahatlatıcı müzikler olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Bir diğer ilgi çekici fikirler ise üç boyutlu çalışmalardır. Mağazanızı süsleyen üç boyutlu çalışmalar hem şık duracak hem de müşterilerinizin ilgisini çekecektir.

Mağazanıza koyacağınız ayna mağazanızı geniş ve derinliği olan bir yer olarak gösterecektir. Unutmayın önemli olan müşteri memnuniyetidir. Ve müşteri memnuniyeti için doğru ve anlaşma sağlayabileceğiniz bir ekiple çalışmanız önerilir.

 

No Comments Yet.

Leave a comment