Mağaza Dekorasyonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Mağaza Dekorasyonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Mağaza açmaya karar verdiyseniz, ne satmak istediğinizden çok nasıl satmanız gerektiğine odaklanırsınız. Çünkü mağaza dekorasyonlarındaki estetik ve şıklık satın almayı teşvik eden önemli bir unsur olarak karşınızdadır. Bu sebepledir ki, ne satarsanız satın ama mağazanızdaki monotonluk kaybetmenize neden olabilir.

Neden kaybedersiniz?

Bazı mağaza tasarımları hala klasik bir takım dükkan anlayışından ileri gidememiştir. Halbuki gönümüz mağazacılık düzeninde görsellik oldukça önemlidir. Aslında sadece görselliğin mağazalara yönelik bir modern kavram olduğunu söylemek doğru değildir. İnsana ve yapıya dair her şeyde aranan en önemi kriter görselliktir. Bir kafeye oturmadan önce veya bir giysiyi almadan önce görselliğe dikkat ederiz. Hatta giysi almak için bir mağazadan içeriye adım atmadan önce görsel olarak bizi etkileyen yere öncelik veririz.

dukkan-dekorasyonu2

dukkan-dekorasyonu

Durum böyleyken dekorasyona dikkat etmeyen her mağazacı için durum kritiktir. Dekorasyonunda nasıl yapılacağı meselesi kafayı karıştırabilir. Aslında bu noktada profesyonel deste almak en önemli davranışlardan birisidir. çünkü iç mimari çözümler görsel satış ve daha fazlası hakkında yararlandıkları disiplinlerle daha estetik ve satış odaklı bir dekorasyon düzeni planlayabilirler. Buna uygun raf ve teşhir sistemlerinin de seçilmesi, yerleştirilmesi iç mimari çözümler kapsamındadır.

Kazanmak seninde hakkın mı?

Mağazacılık önemli bir sektör ve bu sektörde herkes kazanmanın peşinde. Ancak rekabetin oldukça üst seviyelerde olduğu bir sektörden bahsediyoruz. Rakiplerden farklılaşmakla kazanmak arasında ince bir alakanın olduğunu söylemek gerekir. Fiyatlarınızın rakiplerinizden daha düşük olması kazanmanız için yeterli değildir. Çünkü görsel anlamda müşterilerinizi etkileyemedikten sonra kimse fiyatlarınızın düşük  olmasıyla ilgilenmez. Rakiplerinizle fiyatlar konusunda yarışmak ikinci bir hususu ifade ederken sizin yapmanız gereken öncelikli şey, görsel satış konusuna odaklanmak ve müşterileri mağazanıza çekmek.

Bu anlamda vitrin ve iç dekorasyon oldukça önemlidir. Vitrinler müşterilerin ilk muhatap oldukları yerdir. Bu nedenle vitrinlerinizi şık ve düzenli tutmanız gerekir. Farklı vitrin tasarımları sayesinde müşterilerinizin ilgilisini çekmek oldukça basit. Sizde vitrinlerinize ve tabi ki de iç dekorasyon düzeninize önem vererek, mağazacılıkta başarı yakalayabilirsiniz.

No Comments Yet.

Leave a comment