Mağaza Dekorasyonları

Mağaza Dekorasyonları

Mağaza dekorasyonları, artık geçmiştekinden daha geniş yelpazeye sahip bir tasarım yapma fırsatını bizlere sunuyor. Ve perakende sektöründe de olmazsa olmaz alanlardan biridir. Ve işinde büyümek isteyen firma veya işletmelerin dikkat etmesi gereken ilk hususların da başında gelmektedir.

DCIM100GOPRO

Mağaza dekorasyonlarında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ürünlerinizin müşteriye en iyi şekilde sunulabilmesi için tasarlamalı ve ilgi çekici hale getirmektir. Işıklandırmaları ürünlerin ön plana çıkması için uygun avize vb. ışıklandırma sistemleri ayarlamalısınız. Boya, duvar kâğıdı ve ya renleri de ürünlerin ön plana çıkması için uygun şekilde seçmelisiniz. Genellikle renk olarak beyaz renk kullanılmaktadır. Ahşap dekorasyonlara da bu tip çalışmalarda yer verebilirsiniz. Ve raf sistemlerinde veya fon olarak kullanılan arka plan malzemelerin renklerinde koyu renkler kullanmamaya özen göstermelisiniz.

Raf sistemlerinde bazı hususların önemi büyüktür. Örneğin rafın kolay taşınabilmesi olabildiğinde çok ürün konulabilmesi yüksekliğinin normalden çok uzun veya kısa, çok geniş ve ya çok dar olmamasına dikkat edilmelidir. Bazı örnekler vermek gerekirse bir giyim mağazası için yazın şort konulabileceği bir rafa kışın mont konulabilmelidir. Bu da rafın kullanışlı olmasına dayanır. Askı asılabilen bir raf sistemi kullandığınız mağazanızda yaz ve kış olarak ayırırsak kreasyonlarınızı rahat bir şekilde sergileyebilirsiniz. Askı, raf vb.  her malzemenizden yedekte bulundurmanız sizin için iyi olacaktır ve ihtiyaç durumunda işiniz aksamamış olacaktır. Rafları geniş ve uzun bir duvarın önüne koyacaksanız tek bir raf kullanmamalısınız.

SNAZZY MERTER STAR ARENA-1 (2)

Zira tasarım değişikliğine gittiğiniz zaman rahatlıkla yer değişikliği yapabilmelisiniz. Mağazanızın dekorasyonunu yaparken alanınızı iyi kullanmalısınız. Müşteri yoğunluğu olduğunda müşteriler rahat bir şekilde ürünlere bakabilmeli dolaşabilmelidir. Mağazanız çok katlı ise bir teknolojik ürün satan bir mağazanız var ise ürünleri sınıflandırarak ürünlere müşterileriniz erişe bilirliğini kolaylaştırmalısınız. İlk katta bilgisayar ürünleri ağırlıklı bir düzen oluşturduysanız bir üst katta telefon veya beyaz eşya vb. tarz ürünleri koyarak düzen oluşturmalısınız. Mağazanızın zemin ve tavan rengi açısında zeminde yine duvar ve raflarda olduğu gibi açık renklere veya açık renkler ile koyu renleri pekiştirmelisiniz. Genel olarak zeminde eğer fayans kullanılıyorsa beyaz kullanılıyor veya siyah beyaz, kırmızı beyaz tercih edilmektedir. Siz tek renk kullanmaktan yanaysanız beyaz, gri tonlarını kullanmanızı öneririz.

DCIM100GOPRO

Sizler için mağaza dekorasyonları hakkında bilgi vermeye çalıştık bunlara dikkat etmeli ve göz önünde bulundurmanız dileğiyle.

No Comments Yet.

Leave a comment