Mağaza Dekorasyon Ürünleri

Mağaza Dekorasyon Ürünleri

Elbette mağazanın dekore edilmesi, mağazanın hem kendisine ve hem de hitap ettiği müşteri kitlesine duyduğu saygıyı göstermektedir. Bir mağaza kendisini, işini, müşteri bütününü ne denli önemsediğini ve işine ne denli profesyonel bakış açısıyla yaklaştığını gösteren en önemli veridir dekorasyon. Dekorasyon yapılacak iş yeri elbette ki yapılacak iş ile mutlak bir uyum göstermelidir. Mağaza başka telden dekore başka telden çalmamalıdır. İkisi bir birini mutlaka tamamlayan bir bütünün iki parçası gibi olmalıdırlar. Mutlaka ama mutlaka yapılan iş ile orantılı raf sistemleri, bunu tamamlayan ışıklandırma tesisatı iyi bir uyum göstermelidir.

TOMMY LİFE MERTER-1 (14)

Mağazanın boya rengi ile ışıklandırma tonları arasında uyumu bozacak bir farklılık olmamalıdır. Hele hele ürünler ile sergilendiği sehpalar, masalar ve raflar birbiri ile ahenk sergilemelidirler. Toplam kullanılan malzemelerin arasın da renk farkları olabilir elbette. Mesele renklerin farklı olmasından daha ziyade, renklerin birbirini ekarte eden, biri diğerini anlamsız kılan ve daha da önemlisi bir diğerinin özelliğini bertaraf eden bir durum sergilememelidir. Mağazanın dekorasyonu, daha mağazanın en dışından başlamalıdır. Öyle ki müşteri daha kapıdan girmezden evvel kafasın da pozitif duygu ve kanaatlerin oluşması gerekmektedir. Bu olumlu kanı içeri girdiği aşamadan çıkış sürecine kadar devam etmelidir. Müşterilerin konuk edildiği oturma gurupları, sandalye ve masaların da yine mekânın öz dokusu ile uyumlu olmalıdır. Mağaza içerisine portatif ve hatta seyyar raf sistemleri entegre edilebilir.

REDBERRY MERTER STAR ARENA-1 (9)

Bu tip entegrasyonlar, mağazanın kullanım kapasitesini bir kat daha artırırlar. Aynı zaman da yere döşenecek malzemelerim renk tonları da son derece önemlidir. Zira tabanın renk tonu ile döşenen malzeme ister istemez herkesin dikkatini çeken önemli enstrümanlardandır.

DCIM100GOPRO

Yönetim katı ya da yönetici masasının karşısında ki kişiye güven veren bir konsepte sahip olmalıdır. Zira mağazacılık sektörünün can alıcı özelliği, bütün müşteri kitlesine verdiği ve vereceği güvende saklıdır. O sebeple mağaza dekorasyon ürünleri ile güven arasın da çok sıkı bir bağ vardır. Mağazanın içerisinde bulunan en küçükten en büyüğe tüm malzemelerin kendilerince anlattıkları ve verdikleri bir izlenim vardır. İşte bu izlenim ne kadar belirgin ve ne kadar etkin olursa müşteri üzerinde bıraktığı güven hissi de aynı oranda olacaktır.

No Comments Yet.

Leave a comment