Mağaza Dekorasyon Sistemleri

Mağaza Dekorasyon Sistemleri

Sizce herhangi bir ürünü satan onun özelliğimi? Görselliğimi?

Günümüzde birçok kurumsal firma ürünlerini daha rasyonel bir şekilde satabilmek için mağaza açmaktadırlar. Özellikle Tekstil firmalarının açtığı ve rekabet piyasasının en sıcak yaşandığı mağazacılık sektörü gün geçtikçe büyümektedir. Bu firmalar mağaza içerisinde satılan ürünler kadar dekoratif görselliğinin de önemli olduğunun bilincindeler. Bu yüzden mağaza dekorasyon sistemleri mağazaların vazgeçilmez unsurları haline gelmektedir. Bu dekoratif sistemlerin uygulanmasında ürünleri müşterilere daha güzel göstermenin yanı sıra işteki zaman verimliliğini arttırmak adına da yapılabilmektedir. Mağaza dekorasyonunda kullanılacak bir dörtlü askı sistemi, hem sergilenen ürünlerin güzel görünüm sağlar, hem de ürünlerinizi koyacak daha fazla yer elde etmiş olursunuz. Bu yüzden mağaza dekorasyonundan kullanacağınız dekoratif sistemlerle işlerinizi arttırarak uygun yer elde edebileceksiniz.

Özellikle giyim, kozmetik, teknoloji ve gıda sektörü mağazalarında kullanılan çeşitli dekoratif sistemler bulunmaktadır. Bunlar dikey duvar sistemleri; GRID Raf Sistemleri, Panel Raf Sistemi, Kare Raf Sistemi, Konik Raf Sistemi ve mono sistemdir. Yatay Duvar Sisteminde ise, Yatay Alüminyum ve kanal pano alüminyum sistemi uygulanmaktadır. Orta Standlarda Area ve Grıd orta stand, STS Spark Stant, Das Demonte Stant, Katlanır ve birçok değişik stant çeşitleri mevcuttur. Bunlarla hem mağazanın konseptine değişik dekoratif yenilikler katabilir ve mağaza içi alanınızı genişletebilirsiniz. Bu konuda uzmanlık alanı olan iç mimarlar, genellikle mağaza dekorasyon sistemlerinde kullanılan ürünlerin nikelaj uygulamasından geçmiş ve parlak bir görünüme sahip ekipmanların kullanılmasını önermekteler.

 

Kullanılacak metal ekipmanlara nikelaj uygulaması mağazanızı daha şık ve çekici hale getirebilir. Bu tür ekipmanların kullanılması kadar önemli olan bir diğer ekipman ise spot aydınlatmalardır. Hem ürünlerin daha net görünmesinden dolayı gelen müşterilerde güven duygusunu oluşturacağından hem de ürünlerin renklerini açığa çıkartıp kendilerini daha renkli göstereceğinden tercih edilmelidir. Bunların dışında mağazanın daha dekoratif görünmesi için satılan ürünlere göre boşta kalan raflara ilgi çekici Retro ürünler konulabilir. Özellikle İngiltere Hartford’daki bazı mağazalarda kullanılan bu tür Retro ürünler mağazaya ayrı bir hava katmakta ve çekici bir ambiyans oluşturmaktadır.

 

 

 

No Comments Yet.

Leave a comment