Mağaza Dekorasyon Örnekleri

Mağaza Dekorasyon Örnekleri

Mağaza dekorasyon örnekleri birbirinden çok farklı tarz ve modellerde olabilir. Fakat hitap ettiği yaş ve tarzlara göre farlılıklar göstermektedir. Mesela gençlere hitap eden bir mağaza mavi, yeşil, turuncu gibi aktif tonlardan oluşurken, genç kız mağazaları pembe, mor, krem gibi romantik tonlarından oluşabilmektedir. Daha çok orta yaşa hitap eden ve takım elbise-gömlek tarzı giyim eşyası satan yerlerse, dekorasyon açısından, daha ciddi renkler ve tasarımların oluşturulduğu yerlerdir. mağaza dekorasyon örneklerine birlikte bakalım.

Bir bayan mağazası dekorasyonu örneklendirmesi yapmak gerekirse, duvarlarda ve yerde krem tonlarının kullanıldığı bir bayan kıyafeti mağazasında, tavana kadar boş çerçevelerden oluşan kahverengi profillere ara ara ilkbahar aylarını renklerini taşıyan: pastel yeşil, pastel mor ve sarı tabelalar yerleştirilirken, alt kısımda, bu profillere asılmış askılara yüne baharın renklerini taşıyan kıyafetler asılarak, sergilenebilir. Ortada oluşturacağınız ahşap bir standaysa katlayarak yerleştirdiğiniz bayan bluzlarını sergileyebilirsiniz.

NİCE İSTANBUL-ZERGA MERTER-1 (1)

Farklı olarak bir iç çamaşırı mağazası tasarımı yapıyorsak, döşemelerde kadının rengi olan Çingene pembesini kullanabiliriz. Duvar ve geçişlerde pembe çerçeveler üzerinde siyah beyaz çizgili fonlar kullanabilirsiniz. Bu çerçevelerin içlerini ise beyaz ledli duvarlar oluşturabilir. Ortaya yerleştirdiğiniz kocaman pembe masaya ve pembe puflara katlanan kıyafetlerle giydirdiğiniz mankenleri yerleştirebilirsiniz. Başka bir öneriyse yüne aynı konseptte bir mağaza. Fakat orta stant yuvarlak ve mankenler bu standa oturtulmuşken, altında duran boşluklarda serilen çamaşırlarda sergilenmekte.

NİCE İSTANBUL-ZERGA MERTER-1 (3)

Şimdide başka bir bayan butiğinden bahsedelim. Krem tonlardaki duvarlara yerde laminant parke eşlik ediyor ve camda dahil tüm mağazayı dönen ahşap tezgahlarda katlanmış ürünler sergilenirken, hemen altlarındaki devam eden boru askılarda da elbise tarzı asılacak ürünler asılı durmakta.

HIGGS MERTER STAR ARENA-1 (13)

Bahsedeceğimiz erkek giyim mağazası loş efektlere sahipken, casual ve spor giyim üzerine. Ahşap dekore edilmiş mağaza da zemin ve karşı duvar krem tonunda fakat diğer duvarlar ahşap elbise askı üniteleriyle dolu. Böylece içeriye girdiğinizde 2 duvar boyunca askılarda sergilenen ürünleri rahatça seçebiliyorsunuz. Tavandaki aydınlatma da, tavanda duran 5 sıra ahşap betonun içine yerleştirilmiş spotlardan oluşuyor. Ortada ise büyükçe ahşap bir masa bulunmaktadır. Bu masa üzerine de arzu ettiğiniz ürünleri teşhir etme imkanınız mevcut.

No Comments Yet.

Leave a comment