Kozmetik Mağaza Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Kozmetik Mağaza Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Kozmetik sektörü giderek gelişiyor. Sizde bu gelişen sektör içerisinde hissenize düşen payı almayı umut ediyorsanız, yapmanız gereken öncelikle güzel bir mağaza açmak olacaktır. kozmetik mağazaları sade görünümleriyle ön plana çıkarlar. Daha çok hanımlara özel alanlar olduğu için renklendirmede ve dekorasyonda kadınların ruhunu yansıtacak stillere başvurmak gerekir.

kozmetik1

Kozmetik mağazalar üzerinde gördüklerimiz

Açacağınız kozmetik mağazasının nasıl olması gerektiğine dair en iyi emareleri rakiplerinize bakarak görebilirsiniz. Bu nedenle etrafınıza beğenilen kozmetik mağazalarının bu işi nasıl yaptıklarına bakmakta ve gözünüze çarpan incelikleri not almakta fayda var. En iyi kozmetik firmalarında olan bazı özellikleri ise şöyle:

  1. Sadelik çok fazla abartılmamış. Yani kozmetik mağazasından içeriye girdiğiniz zaman lüks bir mekana geldiğinizi ve ilgi göreceğinizi hissediyorsunuz. Rahat bir şekilde ruj veya farklı kozmetik ürünleriniz seçmeniz için stantlar kurulmuş. Stantların etrafında ise masalar var. özel olarak sizinle ilgilenen de bir satış danışmanı. Her şey müşteri memnuniyetini sağlamak için düşünülmüş.
  2. Böyle bir kozmetik mağazasında zemin ve tavan renkleri beyaz, ancak ekipmanlar siyah renkte. Koltuklar ise beyaz seçilmiş. Işıklandırma sistemleri de dekorasyona artı bir değer katmış.
  3. Bir başka kozmetik firmasında pembe renklerle donatılmış ışıklandırma sistemi tavanda yer alırken, zemin beyaz, ekipmanlar ise yine pembe tarzda seçilmiş. Kadınsı ruhu dışa vuran bu tercihler sayesinde çok özel bir kozmetik mağazasına girdiğinizi hissediyorsunuz. Raf sistemlerinden sadece bir tane beyaz seçilmiş ve o da ortaya konulmuş. Böylece renk geçişleri sağlanarak, pembenin gözü yorması engellenmiş. Ayrıca raf sistemlerinin dışı pembe iken, içi de beyaza boyanmış. Böylece kozmetik malzemelerine bakan kişi, gözü yorulmadan birçok ürüne bakabilir.
  4. Koyu renklere ağırlık veren kozmetik dükkanlarının da olduğunu söyleyebilirim. Bu tip firmalar raf sistemlerine iyi bir ışıklandırma yaptırarak, koyu renklerin dezavantaj olmasını engellemişler.

Sizde kendi tercihlerinize göre bir renk seçebilirsiniz. Ekipmanlarınızın da kaliteli ve estetik olması gerektiğini unutmayın. Sadeliği benimseyin ancak elit bir görünümden de asla taviz vermeyin.

No Comments Yet.

Leave a comment