İç Giyim Mağazası Dekorasyonda İnce Fikirler

İç Giyim Mağazası Dekorasyonda İnce Fikirler

İç giyim hepimizin de hem fikir olacağı üzere, çok farklı bir hitap kitlesi olan ve giyim olarak ta fantastik olması dolayısıyla sunum imkânları diğer tüm giyim sunumlarına oranda daha başka ve çarpıcı bir şekil de olmalıdır. Dolayısıyla iç giyimin kendi içerisinde ki fantastik doku ile sunum arasında makas farkı olmamalıdır. İç giyimin sunum yapılacağı mekanın iç dizayn şekli süt beyaz bir mekan olabileceği gibi, pastel kahve tonlarıyla da döşenebilir de. Zira her iki ton, iç giyimin daha güzel yansımasına sebep olacaktırlar. İç giyim renk tonları ortalama olarak beyaz, pembemsi ve türev tonlarında olduğunu kabul edersek eğer, loş ışıkların hâkim olduğu bir atmosferde, süt beyaz masaların üzerin de sunulmuş olması, yansıma bakımından ürünlere artı bir görsel değer katacağı hesap edilmelidir. Zira sergilenen ürünlerin fantastik olduğu göz önüne alınırsa, sunum alanlarının ve ışıklandırmanın da bu fantastik ürünlere mutlaka uyum sağlaması gerekmektedir.

ic-giyim-dekorasyon-fikir2

İç giyim mağazası dekorasyonun da ince fikirler manzumesine devam edecek olursak, Masa ve rafların canlı kahve tonları kullanılabilir. Bu kahve tonlar üzerine beyaz kıyafetlerin dizilmesi, zıtların çekimi açısından önemlidir. Keza, beyaz tonlar üzerine de pembem ve kahve tonlarının hâkim olduğu giysilerin sergilenmiş olması, giysilerin albenisine daha bir katkı sağlayacaktır. Bütün bu ince dokunuşlara bir de ışıklandırma sistemimizde ki uyumu da katmalıyız. Pembemsi spot ışıkların aralarına tatlı bir sayıda mavimsi ton ışıkların kombin yapılması da salonumuzun ve ürünlerimizin göz ve gönül hoşnutluğuna ciddi katkı sağlayacağı mutlaka hesaba katılmalıdır.

ic-giyim-dekorasyon-fikir3

Unutulmamalıdır ki, satacağımız ve sergilediğimiz ürünlerin model, marka ve renklerinde ki al beni ne kadar önemli ise, daha da önemlisi onların sergilendiği mekânlarda ki ahenk ve uyumdur. Eğer sergilendiği mekânlar, sergilenen ürünlerin kalite değerinin altın da kaldığı sürece, hangi kalite de ürün sattığınızın bir değeri kalmamış demektir. Hatta mağazanın görsel kalitesi yüksek olduğu sürece de, sattığınız ürünlerin kalitesi ikinci plan da kalacaktır. Dolayısıyla mağazamızın bütün içerisin de akseden total görüntüsü, satacağımız ürünlerin kazanç boyutun da belirleyici bir unsur olacağını mutlaka hesap etmeliyiz.

No Comments Yet.

Leave a comment