İç Giyim Mağaza Dekorasyonu

İç Giyim Mağaza Dekorasyonu

İç giyim mağazalarının dekorasyonu bulunduğu lokasyondan tutun satış yaptığı ürün yelpazesine, hitap ettiği kesim, yaş grubu gibi birçok etkenle doğru orantılı yapılmış olmalıdır.

İç giyim mağaza dekorasyonu konusunu birkaç farklı konseptte değerlendirmek mümkün. Her kesime, her lokasyona uygun mağaza dekorasyonunuzu önce kafanızda sonra da mağazanızda müşterilerinize sunabilirsiniz.

ic-giyim-dekorasyon1

Bu yazımızda alışverişin kalbinin attığı alışveriş merkezlerinden birinde yer alabilecek bir iç giyim mağazası için dekorasyon önerileri vermek istiyoruz. (Aslında alışveriş merkezleri arasında bile dekorasyon farklılıkları gerekmektedir, kimi alışveriş merkezlerinin mağazalarının ürün yelpazeleri diğerlerine oranla daha zengin ve geniş alarak daha farklı bir kitleye hitap edebiliyor. Dolayısıyla bu tarz AVM'lerde dekorasyon farklı tarz ve dizaynla yapılmaktadır.)

AVM lerde dekorasyon önce ışıklandırma ile başlar ve rafların, reyonların, satışı yapılacak ürünlerin teşhiri ile müşteriyle buluşur. Özellikle gün ışığından yararlanamayan AVM'lerde ışıklandırma son derece önemlidir. Teşhiri söz konusu olan ürünler hem alışveriş yapacak müşteri tarafından, hem de diğer AVM müşterileri tarafından hassas giyim tarzında benimsendiğinden oldukça yumuşak tonlarda ışıklandırmanın faydası olacaktır. Çok parlak ışıklar altında iç çamaşırı alışverişi muhtemelen kimsenin hoşuna gitmeyecektir. Rafların ve reyonların sık dizayn edilmemesi gerekmektedir. Ürünlerin etkisini yansıtabilmesi için raflar ve reyonlarda yeterli alana ihtiyacı vardır. Mağaza dekorasyon renklerinin iç çamaşırı konusunun ağırlığına yakışır olması gerekmektedir. Müşteriyi çeken, cezbeden; mor, pembe, kırmızı renkler tercih edilebilir. Peki Neden? Renklerin yemek yerken, uyumadan önce, yaşam alanlarımızda etkisi olduğu gibi alışverişte de rolü büyüktür. Kırmızı enerjinin rengidir ve "ACİL" hissi uyandırarak seçim yapılmasını hızlandırır ve sonuç odaklı bir tercih olur dekorasyon dünyasında. Pembe romantik ve bir o kadar da feminen tarzlara yani genç kızlara ve kadınlara alışverişte hitap eder. Mor rengiyse sakinleştirici ve rahatlatıcı etkisi ile iç çamaşır alışverişinden hoşlanmayanların alışverişine yardımcı olacak dekorasyon renkleri arasında yer alır.

Çamaşırların asıldığı reyonların çok yukarıda olmaması ve askıların kolay asılabilir olması çok önemli. Elinde paketlerle dolaşanların rahat hareketlerle ürünlerinizi incelemesine imkan sağlamalısınız.

Son olarak dekorasyon özel günlere göre de muhakkak değişmelidir. Vitrinden taşan Yeni Yıl, Sevgililer Günü ve Kadınlar Günü'ne özel dekorasyonlarla gündemle birlikte müşterilerinizi de yakalayabilirsiniz.

Dekorasyonlar ile ilgili çeşitli bilgilere Mağaza Dekorasyonları sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

 

No Comments Yet.

Leave a comment