İç Çamaşır Mağaza Dekorasyonu

İç Çamaşır Mağaza Dekorasyonu

İç çamaşır mağazası yani diğer adıyla iç giyim mağazaları çevremizde hemen hemen her yerde mevcuttur. İç çamaşır mağaza dekorasyonu bu mağazalar için son derece önemlidir.

Kimi mağazalarda pasif renksiz iç çamaşırları vitrinlerde sergilenirken pek hoş olmayan görüntüler ortaya çıkıyor. Bu görüntü çevredeki insanlar algısına çoğu zaman ters düşmektedir. Oysaki renkli cıvıl cıvıl olan iç çamaşır modelleri sergilenen mağazalarda hem iş açısından hem popülerlik açısından diğer mağazalara oranla satışları çok daha fazladır. İnsanlarımız iyi olana güzel olana ve en önemlisi de kaliteli olana ihtiyaç duyar. Hangi mağaza insanların bu yönlerine hitap eder ise o kadar kazançlı çıkar. Örneğin ülkemizde iç giyim denilince kötü bir algı oluşuyor.

ic-camasiri-magaza-dekorasyon-2

Bu çok yanlış bir düşüncedir. İnsanlarımızın dış giyimine ne kadar ihtiyacı varsa iç giyimine de o kadar ihtiyaçları vardır. Ne alay konusu nede başka bir anlamda değerlendirilmemelidir. Herkesin giyimine yaşam tarzına saygı duyulmalıdır. İç giyim mağaza dekorasyonu için olmazsa olmaz bir özellik ise, çalışanlarının sergilediği tavır ve tutumdur. Bir iç giyim mağazasında çalışan bir personel üzerinde giymiş olduğu çeşitli kıyafetlerle reklam yaparak insanların o ürün üzerindeki tutumunu ölçebilir. Bence son derece güzel bir yöntem olabilir. Mağaza vitrinlerinde çok açık ve fazlasıyla göze hitap eden herhangi bir ürün kötü amaçlı sergilenmemelidir. Her ne kadar bu ürünü seven insanlar olsa da çirkin bir görüntü olacağından kimi insanlar içinde ayıplanabilir.

Sonuç olarak değerlendirir isek; bir iç giyim mağazasının olmazsa olmaz tek şeyi o vitrinde sergilenecek ürünleri ve mağaza içerisindeki dekorasyonudur. Ne kadar tertipli , düzenli , ihtişamlı olursa o kadar güzel sonuçlar doğurur. Kar olanağı fazla etraftaki mağazalar arasında da en sevilen ve ilgi duyulan mağaza özelliğini elinde tutar. Buda o mağaza için son derece önemlidir. Personelin güler yüzlü ve giyimi de asla ama asla es geçilmemelidir.

No Comments Yet.

Leave a comment